MČR družstev starších žáků - hodnocení trenéra

Již jsme vás informovali, že na Mistrovství ČR družstev starších žáků 2016 ve dnech 27. - 29. 5. v Seči obsadil náš tým "B" skvělé 1. místo (David Mavrev, Lucián Vantuch, Radek Halamíček, Jan Chlebek, Daniel Židek a Kristýna Laurincová) a "A" tým skončil na 5. místě (Tobiáš Krejčok, Marek Miča, Zuzana Gřesová, Richard Stalmach, Adam Frank a Ondřej Nytra). Co na to trenér?

Nyní si můžeme  přečíst v komentáři, jak hodnotí naše týmy trenér mezinárodní mistr Stanislav Jasný.

Zaječice 2016

Mistrovství České Republiky družstev starších žáků proběhlo letos podobně jako v létech minulých na Seči. Do bojů jsme vyslali dva týmy. Vzhledem k tomu, že mezi dvanácti nominovanými hráči nejsou až tak výrazné výkonnostní rozdíly, zejména v oblasti rapid šachu, nebylo vůbec jednoduché složit sestavy. Mírným papírovým favoritem bylo přeci jen družstvo A. Oba týmy začaly turnaj v pohodě sérií vítězství. I přes určité, dá se říct i zbytečné ztráty byly před závěrečným dnem na dostřel medailím. O osudu turnaje rozhodlo derby, ve kterém zvítězili hráči družstva B. Áčko v posledním kole vyhrálo, ale vzhledem k ostatním výsledkům to stačilo na páté místo. V boji o celkové vítězství bylo v závěru několik týmů, nejvyšší kvality prokázali hráči našeho B družstva, když zvítězili v rozhodujícím duelu a zaslouženě i v celém turnaji.

Jednotlivce v těchto soutěžích většinou nehodnotím a tak tomu bude i nyní. Před turnajem se všichni hráči dozvěděli svou pozici a své úkoly. Myslím, že se je všichni snažili plnit, některým se to dařilo lépe. V každém případě všem patří poděkování za vzornou reprezentaci Beskydské šachové školy Frýdek-Místek a vítězům obrovská gratulace k zisku titulu.