Nejúspěšnější šachová škola v ČR

MČR mládeže v rapid šachu - hodnocení trenéra

Celkem čtyři medaile přivezli naši mládežníci z MČR mládeže v rapid šachu, které se uskutečnilo ve dnech 7. - 9. září ve Žďáru nad Sázavou. Jak to vidí naši trenéři, uspěli jsme či jsme mohli být i lepší?! Přečtěte si v komentáři hodnocení.

Hodnotí Lukáš Weissmann.

Komentáře

Hodnocení MČR v rapidu Žďár nad Sázavou

Ve dnech 7.9. - 9. 9. jsme se zúčastnili MČR v rapid šachu ve Žďáru nad Sázavou. Celkem 22 dětí si vybojovalo postup v kvalifikačních turnajích, pár šťastlivců z nich obdrželo divokou kartu. Byli jsme ubytování v historické budově pánského internátu. Nezaznamenal jsem žádné boje o koupelnu, takže vše proběhlo v pohodě. Na své si přišli také milovníci hudby poté co nám některé děti i rodiče předvedli své umění ve hře na klavír. Pořadatelé připravili bohatý doprovodný program, největší úspěch měla výstava železničních modelů.

A nyní k samotnému turnaji. V kategorii děvčat do 10 let excelovala Viktorka Buchtová, která kromě zaváhání ve druhém kole, své zbývající partie vyhrála. Viktorka tak získala zlato a spravila si chuť po mistrovství EU. Doufejme, že jí forma vydrží i na MS ve Španělsku, kterého se zúčastní. Na krásném 4. místě skončila Denisa Bartečková, která tak zúročila své vysoké tréninkové úsilí přes prázdniny i účast na ME v Lotyšsku. Terezka Horková po svém vítězství na mistrovství EU možná pošilhávala po lepším umístění, než je 6. místo. Méně se jí vydařil druhý den. Hraje pěkné šachy a její umístění mezi staršími děvčaty je skvělé. Osmá Barborka Mičová, ukázala, že za poslední období udělala velký skok a příští rok to bude třeba medaile. Jinak většina děvčat má teprve 8 let a můžou hrát tuto kategorii ještě dvakrát!

Ve stejné věkové kategorii chlapců si vedl nejlépe Bertík Buchta a 7. místem potvrdil své kvality. Hned za ním skončil na krásném 8. místě Ondra Matusík, který si turnaj užíval. V kategorii D12 završila svůj stříbrný hattrick Katka Fárková a vyhrála tak sázku se mnou. Odměnou jí byla karamelová zmrzlina. V kategorii H12 jsme měli Ríšu Stalmacha, jako horké želízko v ohni. Rozhodla jeho porážka s vítězem a horší pomocné hodnocení. Nakonec z toho byla bronzová medaile, což je super. Na velmi pěkném 6. místě skončil Matyáš Paseka, který velmi tvrdě trénuje a jeho umístění bude příští rok určitě ještě lepší.

V kategorii nejstarších děvčat obsadila pěkné 8. místo Pája Dudová. Zrychlené formy šachu nejsou zrovna u ní oblíbené, proto je její umístění velice cenné. Ve stejné kategorii chlapců zářil Marek Miča, který už před turnajem tvrdil, že o první místo se s nikým nebude dělit. Vybojoval tak pro BŠŠ chlapecké zlato po 4 letech. Osmé místo Adama Franka je pěkné, zvlášť po slabším začátku turnaje. Áda může v této kategorii nastoupit i příští rok a tam už to zacinká. A ostatní? Všichni bojovali a nic soupeřům nedali zadarmo. Někteří lépe a na některých se projevil prázdninový tréninkový výpadek. Ze Žďáru jsme odjeli se 2 zlaty, jedním stříbrem a jedním bronzem!

Děkuji všem za reprezentaci BŠŠ i města Frýdku-Místku.