Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Krajská soutěž - vysoké vítězství nad Rychvaldem

V neděli 11. února nastoupili hráči BŠŠ "D" k 8. kolu Krajské soutěže proti třetímu celku průběžného pořadí, družstvu Rychvaldský spolek šachový 1945 "A". Čekal se napínavý souboj o každý bod, proto je příjemným překvapením výsledek zápasu - 7:1 pro naše hráče.

Vyhráli Michal Vaníček, Richard Stalmach, David Mavrev, Jaroslav Lepík, Karel Rechtenberg, Jiří Sedláček a Kristýna Laurincová.

2. liga - prohra s Orlovou

V neděli 11. února bylo sehráno již osmé kolo 2. ligy, ve kterém naší šachisté přivítali na domácí půdě Střediska volného času Klíč družstvo SK Slavia Orlová "A". Hráči celku BŠŠ "C" se letos ne a ne chytnout a ani dnes tomu nebylo jinak - svému soupeři podlehli 2,5-5,5.

Remizovali Piotr Piesik, Patrik Štěpán, Matěj Kuchař, Marek Miča a Adam Frank.

 

Tréninkové skupiny - hráči měsíce ledna

Také na konci měsíce ledna trenéři jednotlivých tréninkových skupin zhodnotili práci svých svěřenců a ty nejlepší v měsíci odměnili putovním pohárem. Hráči měsíce ledna jsou Andrea Budínská, Samuel Glogar, František Glomb, Nikol Horutová, Klára Kalusová, Vladimír Kováč, Jonáš Létal, Carter Lobel, Vojtěch Možíš, Daniel Písek a Ondřej Šurman.

 

 

 

 

 

 

Extraliga družstev - těsná prohra s Výstavištěm Lysá nad Labem

V sobotu 10. února pokračovala Extraliga družstev 7. kolem, ve kterém nastoupili hráči Beskydské šachové školy proti družstvu Výstaviště Lysá nad Labem. Soupeř, aktuálně usazený na druhém místě, byl v pozici favorita, přesto s ním naše družstvo sehrálo vyrovnaný zápas, který pro nás nakonec skončil nejtěsnější možnou porážkou 3,5-4,5.

Remizovali Alexei Fedorov, Andrey Zhigalko, Rafal Antoniewski, Igors Rausis, Jaroslav Bureš, Stanislav Jasný a Jakub Rabatin

Městská liga mládeže - vítězové 10. kola

V pátek 9. února se uskutečnilo 10. kolo "Městské ligy mládeže v šachu" v sezóně 2017/2018.  Hrálo se v desíti  ligách s účastí 62 hráčů.

Gratulujeme vítězům jednotlivých lig: Extraliga - Ondřej Matusík, 1. liga - Bartoloměj Buchta, 2. liga - Jan Bjolek, 3. liga - Klára Kotásková, 4. liga - David Zmelty, 5. liga - David Říman, 6. liga - Jakub Konečný7. liga - Matouš Mrázek, 8. liga Vojtěch Možíš a 9. liga František Kujevský.

11. kolo Městské ligy mládeže se odehraje v pátek 23. února.

Šachová soustředění - příprava na MČR mládeže a další turnaje

Trenérská rada Beskydské šachové školy připravila pro všechny děti ročníku 2010 a ml. sérii pěti pátečních tréninků, které budou součástí přípravy na Mistrovství České republiky dětí do 8 let, které se bude konat ve dnech 28. a 29. dubna 2018. Těchto tréninků se mohou účastnit i děti, které se dubnového MČR účastnit nebudou.

 

Zájemci se mohou hlásit do pátku 9. března.

Přerušení tréninků SM během jarních prázdnin

Upozorňujeme všechny členy Střediska mládeže, že všechny tréninkové skupiny Beskydské šachové školy – kromě tréninkových skupin pro dospělé (pondělí a úterý od 17.30 h) - přerušují svou činnost v době jarních prázdnin, tzn. od pondělí 12. 2. do pátku 16. 2. 2018. V době jarních prázdnin pořádá Beskydská šachová škola čtyřdenní soustředění v Klíči, takže přihlášené děti o šachy určitě nebudou mít nouzi wink

Poslední tréninky před prázdninami proběhnou ve čtvrtek 8. 2. a první tréninky opět začnou od pondělí 19. 2. 2018 v obvyklých časech.

Otevřený klubový přebor - 4. kolo

4. kolem pokračoval v úterý 6. února jarní cyklus "Otevřeného klubového přeboru" se zápočtem na FIDE ELO. Zaznamenali jsme tyto výsledky: K. Kubala - J. Lavrišin 1-0; M. Miča - A. Frank 0,5-0,5; B. Buchta - M. Kuchař 0-1; M. Kuchař - M. Saforek 0,5-0,5; I. Bebek - S. Sysala 0-1; J. Pavlica - D. Zmelty 1-0; L. Buchta - M. Klus 0-1; O. Matusík - K. Koval 1-0; P. Bužek - D. Lička 0-1; J. Matusík - V. Vyvial 0-1; V. Kaňák - P. Dudová 0,5-0,5; B. Pavlok - T. Adamec 0-1; J. Koziorek - T. Schenk 0-1; B. Mičová - J. Konečný 1-0.

 
Průběžné pořadí: 1. místo Karel Kubala, 2. místo Matěj Kuchař, 3. Marek Miča.
 

Městská liga mládeže - pátek 9. 2.

Zveme všechny holky a kluky - přijďte si zahrát!

Městská liga volá - v pátek 9. února se odehraje 10. kolo "Městské ligy mládeže v šachu" v sezóně 2017/2018. Prezence je od 15.00 do 15.25 v SVČ Klíč.

Těšíme se na vás, přijďte si vylepšit své šachové umění!

 

Extraliga družstev - 7. a 8. kolo

O víkendu 10. - 11. února pokračuje 7. a 8. kolem nejprestižnější z mistrovských soutěží - "Extraliga družstev". Naše "áčko" tentokráte odcestuje do Lysé nad Labem, kde nastoupí proti dvěma místním klubům - v sobotu proti družstvu Výstaviště Lysá nad Labem, v neděli naše hráče čeká celek ŠK města Lysá nad Labem.

Tak jako vždy, také tentokrát můžete sledovat výkony našich hráčů prostřednictvím online přenosů.

MČR mládeže 2018 - zástupci BŠŠ

Beskydskou šachovou školu bude na MČR mládeže 2018, které se uskuteční ve dnech 10. - 17. března v Koutech nad Desnou, reprezentovat pod vedením trenérů Stanislava Jasného, Jakuba Rabatina a Zdeňka Holeksy 13 chlapců a 9 děvčat. 

V příloze si můžete prohlédnout startovní listiny všech turnajů.

 

"Šachový žebříček" - 31. 1 a 1. 2.

V "ŽEBŘÍČKU - starší" je mezi dívkami nejlepší Viktorie Buchtová a z chlapců je na 1. místě Jonáš Létal.  V "ŽEBŘÍČKU - mladší" jsou nejlepší Lucie Lacková a Matouš Mrázek. Ve Frýdlantě jsou na tom nejlépe Barbora Gistingerová a Petr Matusík.

 

 

 

1. liga východ - remíza s Třincem

V neděli 4. února jsme přivítali ve Frýdku-Místku družstvo TŽ Třinec, které nastoupilo proti naší extraligové rezervě v 7. kole 1. ligy východ. Soupeř byl před tímto zápasem ve vedení soutěže, a tak čekala naše šachisty nelehká práce. Nakonec se oba celky rozešly smírně 4-4, když všechny partie skončily remízou.

O výsledek se zasloužili Vojtěch Rojíček, Stanislav Jasný, Serguei Vesselovsky, Jakub Rabatin, Kristýna Novosadová, Patrik Štěpán, Jiří Kozel a Richard Stalmach.

4. kolo Krajského přeboru mládeže v rapid šachu

4. kolo "Krajského přeboru mládeže v rapid šachu" bylo odehráno v sobotu 3. února v Havířově. Naši hráči opět bojovali o přední příčky a nakonec se jim podařilo v desíti věkových kategoriích získat 7 prvních, 6 druhých a 7 třetích míst, celkem tedy 20 medailí! Své kategorie vyhráli: Dívky do 8 let - Viktorie Buchtová, Chlapci do 10 let - Ondřej Matusík, Chlapci do 12 let - Richard Stalmach, Dívky do 12 let - Kateřina Fárková, Chlapci do 14 let - Ondřej Nytra, Dívky do 14 let - Pavlína Dudová, Chlapci do 18 let - Adam Frank.  Gratulujeme!

 

 

 

Okresní přebor - dvojnásobné vítězství

V 8. kole Okresního přeboru družstev zavítala do Frýdku-Místku dvě družstva z dolní poloviny tabulky - TŽ Třinec "D" a TJ Sokol Dobrá "C". Hráči celku BŠŠ "E" nedali třineckému mládí šanci a zvítězili 5:0. To v druhém zápase se bojovalo o poznání déle, přesto nakonec také tým BŠŠ "F" zvítězil celkem přesvědčivě 4:1.

Za "Éčko" naplno bodovali Patrik Štěpán, David Mavrev, Tobiáš Krejčok, Daniel Židek a Martin Frank, v "Efku" zvítězili Karel Rechtenberg, Tomáš Adamec a Václav Vyvial, remizovali Stanislav Sysala a Michal Saforek.