Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Prague International Chess Festival pohledem Adama Franka

Ve dnech 14. - 22. února se v Praze konal "Prague International Chess Festival 2020". Jedním z jeho účastníků byl také Adam Frank, který v Open turnaji uhrál 5,5 bodů a skončil na 64. místě. Matyáš byl požádán Šachovým svazem ČR, aby o proběhlé akci napsal několik řádek.

 

Adamovu reportáž si můžete přečíst zde nebo přímo na stránkách svazu.

 

MČR škol v šachu 2020

Mistrovství ČR škol v šachu se tak jako v minulých letech odehraje ve Zlíně, a to ve dnech 22. - 24. června 2020. Beskydská šachová škola bude mít své zástupce v těchto týmech: kategorie střední školy - Gymnázium Petra Bezruče; kategorie 6. - 9. třída - Gymnázium Petra Bezruče a 6. ZŠ; kategorie 1. - 5. třída - 8. ZŠ. 

Obhájí frýdecko-místecká družstva zlatou a stříbrnou medaili z loňského roku? 

Otevřený šachový turnaj - dohrávky

Úterý 25. února bylo věnováno dohrávkám již 19. "Otevřeného šachového turnaje" se zápočtem na FIDE ELO. Zaznamenali jsme tyto výsledky: B. Buchta - K. Kubala 1:0; L. Buchta - M. Klus 1:0; T. Schenk - F. Buchta 1:0; D. Mavrev - K. Kubala 0:1; V. Vyvial - M. Klus 0:1; T. Adamec - M. Frank 1:0; D. Zmelty - M. Boháč 1:0; Č. Kalus - D. Zmelty 0:1; J. Vaněk - J. Šuchma 1:0; Lucie Lacková - Ludmila Lacková 1:0.

 

 

 

Průběžné pořadí: 1. místo Karel Kubala, 2. místo David Mavrev, 3. místo Michal Saforek, mezi hráči s jednobodovou bonifikací je v čele Tomáš Schenk, u hráčů bez bonifikace vede Jakub Vaněk.

MČR mládeže 2020 - zástupci BŠŠ

Beskydskou šachovou školu bude na MČR mládeže 2020, které se uskuteční ve dnech 7. - 14. března v Koutech nad Desnou, reprezentovat pod vedením trenérů Stanislava Jasného, Jakuba Rabatina, Zdeňka Holeksy a Lukáše Weissmanna 12 chlapců a 11 děvčat. 

V příloze si můžete prohlédnout startovní listiny.

 

Ohlédnutí za Prague International Chess Festival 2020

Na nedávno skončeném prestižním festivalu "Prague International Chess Festival 2020", který se uskutečnil ve dnech 14. - 22. února se prosadili také hráči naší šachové školy.

 

Krátké hodnocení jejich výkonu si můžete přečíst v krátkém komentáři trenéra Stanislava Jasného.

Turnaje šachových nadějí 2020

Beskydská šachová škola zve všechny příznivce královské hry na mezinárodní šachový festival 41. ročník Turnajů šachových nadějí, který proběhne v Národním domě ve dnech 9. - 13. dubna.

 

Těšíme se na vaši účast!

 

Krajská soutěž - výhra v Rychvaldu

V 9. kole Krajské soutěže se naše družstvo BŠŠ "E" vydalo do Rychvaldu, kde sehrálo zápas proti místnímu celku Rychvaldský šachový spolek 1945 "B". Hráči Beskydské šachové školy nezaváhali a svého soupeře udolali vysoko 6:2.

Vyhráli Stanislav Jasný, Jakub Rabatin, Ondřej Nytra a Michal Vaníček. Remízu uhráli Daniel Židek, Vladimír Holeček, Karel Rechtenberg a Martin Frank.

2. liga družstev - remíza s Havířovem

V neděli 23. února se v 9. kole 2. ligy střetly celky Baník Havířov a BŠŠ "C". Hrálo se na půdě soupeře a v sestavě našeho družstva se objevila jména našich mladých nadějí, které se ještě včera účastnili Prague International Chess Festival 2020. 

Oba soupeři se nakonec rozešli smírně 4:4, když své partie vyhráli Richard Stalmach, Petr Gnojek a Martin Tauš, půl bodu přidali Patrik Štěpán a Lukáš Weissmann.

46. místo Jakuba Szotkowského na turnaji v Gratzu

Ve dnech 14. - 21. února startoval IM Jakub Szotkowski (FIDE ELO 2367) v Rakousku na mezinárodním turnaji "International Chess Open Gratz 2020". V silně obsazeném turnaji hrálo 186 hráčů z 323 zemí, z toho 17 velmistrů.

 

Jakub, který byl nasazen jako hráč číslo 49, uhrál 5,5 bodů, které mu zajistily 46. místo.

Prague International Chess Festival 2020 - 33. místo Richarda Stalmacha

Ve dnech 14. - 22. února se konal v Praze prestižní festival turnajů "Prague International Chess Festival 2020". Do Open turnaje se přihlásilo také osm hráčů Beskydské šachové školy: Adam Frank, Petr Gnojek, Kristýna Laurincová, Marek Miča, Ondřej Nytra, Matyáš Paseka, Richard Stalmach a Lucian Vantuch.

Výborného výsledku dosáhl Richard Stalmach, který jako 88. nasazený hráč obsadil se ziskem 6 bodů 33. místo. O půl bodu méně pak uhráli Marek Miča, Ondřej Nytra a Adam Frank. Gratulujeme!
 

Tréninkové skupiny - hráči měsíce ledna

Také na konci měsíce ledna trenéři jednotlivých tréninkových skupin zhodnotili práci svých svěřenců a ty nejlepší odměnili putovním pohárem. Hráči měsíce ledna jsou Michal Forman, Adam Holásek, Tobias Milek, Laura Najdková, Nam Pham Le, Jakub Nytra, Daniel Šigut, Valérie Tichá, Michael Vojkovský a Adam Waloszek. Gratulujeme!

 

 

 

 
 
 
 

Soustředění před MČR do 8 let

Trenérská rada připravila pro děti, které se budou účastnit letošního Mistrovství České republiky do 8 let ve Vyškově 28. - 29. března (ročník 2012 a ml.), šachové soustředění, které proběhne v sobotu 14. března 2020 ve Středisku volného času Klíč.
 

 
Přihlášky zasílejte nejpozději do pátku 6. března
 
 

Otevřený šachový turnaj - 6. kolo

V úterý 18. února bylo odehráno 6. kolo již 19. "Otevřeného šachového turnaje" se zápočtem na FIDE ELO. Zaznamenali jsme tyto výsledky: K. Kubala - M. Saforek 1:0; O. Matusík - D. Mavrev 0:1; B. Buchta - T. Adamec 1:0; M. Klus - L. Buchta 0,5:0,5; J. Lavrišin - V. Buchtová 0,5:0,5; T. Schenk - J. Vaněk 1:0; D. Zmelty - V. Kaňák 1:0; K. Koval - Č. Kalus 1:0; J, Martikán - B. Pavlok 1:0; I. Bebek - P. Bužek 1:0; J. Šuchma - Ludmila Lacková 1:0; P. Matusík - Lucie Lacková 0:1; M. Boháč - J. Konečný 0:1.

Průběžné pořadí: 1. místo Karel Kubala, 2. místo David Mavrev, 3. místo Michal Saforek, mezi hráči s jednobodovou bonifikací jsou v čele Viktorie Buchtová, u hráčů bez bonifikace vede Bohuslav Pavlok.

Městská liga mládeže - výsledky 9. kola

V pátek 14. února se odehrálo 9. kolo Městské ligy mládeže v šachu v sezóně 2019/2020. Hrálo se v sedmi ligách za účasti 35 hráčů. Mezi chlapci si nejlépe vedou Jan Bjolek, Bartoloměj Buchta a Ferdinand Buchta, a u děvčat jsou nejvýše Denisa Bartečková, Viktorie Buchtová a Valérie Bartečková.

 
 
 
          

"Šachový žebříček" - 12. a 13. 2.

V "ŽEBŘÍČKU - starší" je mezi dívkami nejlepší Jana Friedlová a z chlapců je na 1. místě Alexandr Kupka. V "ŽEBŘÍČKU - mladší" byl odehrán Předvánoční turnaj, po započtení výsledků jsou nejlepší Sabina Miervová a Matěj ŠevčíkVe Frýdlantu je na tom nejlépe mezi staršími Matěj Hlisnikovský a mezi mladšími Filip Bílek.