Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Únorové šachové soustředění - hodnocení

Beskydská šachová škola ve spolupráci se SVČ Klíč uspořádala ve dnech 26. - 27. února pod vedením trenérů Zdeňka Holeksy, Standy Jasného, Karla Plisky a Michaela Kubíka další z řady pravidelných soustředění pro naší mládež. O kvalitě a oblíbenosti soustředění naší šachové školy svědčí rekordní počet účastníků - 48 wink! Děvčata, kluci děkujeme!
 
 
Průběh soustředění komentuje Zdeněk Holeksa.

Komentáře

V pátek a v sobotu jsme v SVČ měli rekordní soustředění, kterého se zúčastnilo čtyřicet osm dětí. V pátek jsme se pomaleji rozjížděli a ve třech skupinách jsme si rozdělili dvacet šest dětí. Do pěti hodin jsme se zaobírali výběrem tahů, řešením diagramů a hraním partií a různých pozicí. Proloženou bitvou nad pingpongovým stolem či stolním fotbálkem. V sobotním programu nás bylo hned čtyřicet pět šachu chtivých dětí. Tentokrát jsme tedy zvolili čtyřskupinový formát. První dvě skupiny měli program až do pěti hodin. Druhé dvě mladší skupiny končily už ve tři hodiny. Vše proběhlo v naprostém pořádku. Děti odcházely spokojené a trenéři taky. Někteří nevěděli, co by „roupama“ dělali, ale všechny jsme vykázali do slušných mezí a pak se hned pracovalo lépe.

Příští týden nás čeká mistrovství republiky a doufejme, že se soustředění projeví i na šachovnicích v Koutech nad Desnou. Držte dětem palce.

 

Za trenéry za soustředění děkují Standa, Kája, Míša a Zdeněk