Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Naše turnaje

 

Turnaj šachových nadějí

 Turnaj šachových nadějí se dá bez nadsázky označit jako vlajková loď Beskydské šachové školy. Je to bezesporu jeden z největších a nejkvalitnějších turnajů v Evropě, na který se rok co rok sjíždí okolo 200 účastníků z celého kontinentu.

 

Pobeskydí

Dalším turnajem, který BŠŠ pořádá, je turnaj Pobeskydí. Tento turnaj navázal na podobně zaměřený "Festival šachových turnajů", který se ve Frýdku-Místku konal do roku 1997 a nás může jen těšit, že si přes svou relativně krátkou existenci získal mezi příznivci královské hry značnou oblibu. Jedná se o Fide turnaj, který je ale otevřen i hráčům bez Fide elo.

 

Městská liga

Aby si mohlo co nejvíce mladých šachistů ověřit své nové schopnosti nabyté v některém z tréninkových kroužků, pořádá BŠŠ pravidelně jednou za tři týdny v prostorách SVČ Klíč turnaj s názvem Městská liga. Že jde o turnaj oblíbený dokládá často až sto účastníků, mezi kterými nechybí ani děti z okolních vesnic a měst. Čas od času mezi nás zavítají dokonce i účastníci z Polska.

A jak tedy tento turnaj funguje? Hráči jsou rozděleni podle tzv. "oddílového ela", které vystihuje jejich momentální formu, do jednotlivých "lig". Každá liga je tvořena osmi hráči, kteří se utkají systémem každý s každým. Podle nasbíraných bodů se pak vypočte jejich nové oddílové elo, na základě kterého budou nasazeni příště. Své elo si každý mladý šachista může přečíst na nástěnce, kde se také dozví, jak si stojí v porovnání s ostatními. Pokud se na turnaj dostaví šachista poprvé, je mu přiděleno elo nasazovací.

Městská liga je turnaj pro hráče do čtrnácti let, který je otevřen široké veřejnosti. Jste-li proto z okolí Frýdku-Místku a máte-li zájem, jste srdečně zváni.

 

O šachové království

Pro ty nejmenší šachisty připravuje Beskydská šachová škola spolu s SVČ Klíč seriál turnajů "O šachové království". Chceme tak dát příležitost všem dětem, které navštěvují naše šachové kroužky v MŠ, aby v praxi ukázaly, co se naučily.

 

O krále a královnu špuntů

Prestižní turnaj "O krále a královnu šachových špuntů" organizujeme vždy v květnu v Národním domě. Turnaj sice určitým způsobem navazuje na turnajový seriál "O šachové království", ale je především vyvrcholením sezóny jednotlivců šachové výuky v mateřských školách. Proto je také účast na tomto turnaji omezena pouze na děti ze školek, kde působí lektoři BŠŠ nebo pedagogové SVČ KLÍČ F-M. Vítěz v chlapecké kategorii je pasován na KRÁLE, dívka na KRÁLOVNU šachových špuntů pro danou sezónu.

 

O mistrovský titul MŠ

Jako vyvrcholení sezóny všech mateřských škol, na kterých působí pedagogové SVČ Klíč F-M a lektoři BŠŠ pořádáme každý rok turnaj, kde si školky změří síly v podobě čtyřčlenných družstev na 5 kol. Každoročně se na startovním poli sejde cca 20 družstev, které zápasí v reprezentativních prostorách Národního domu ve F-M. Odměnou pro nejúspěšnější týmy jsou poháry, medaile, hodnotné ceny a diplomy.