Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Ředitel BŠŠ Pavel Benčo vítá v nové sezóně

Vážené děti, Váženi rodiče,   

prázdniny nám uplynuly jako voda a už je tu opět nový školní rok a také s ním přichází i ten šachový. Chtěl bych vás tímto mile přivítat a popřát, aby se vám dařilo jak ve škole, tak i na 64 polích. Pro nás, kteří vše kolem šachu v Beskydské šachové škole organizujeme, je nejdůležitější, aby vás šachy s námi bavily a pokud možno se i naplnily vaše sny o úspěšných startech v turnajích i o dosažení šachového mistrovství ......... .

Více se dočtete v přiloženém komentáři.

Komentáře

Vážené děti, Váženi rodiče,   

prázdniny nám uplynuly jako voda a už je tu opět nový školní rok a také s ním přichází i ten šachový. Chtěl bych vás tímto mile přivítat a popřát, aby se vám dařilo jak ve škole, tak i na 64 polích. Pro nás, kteří vše kolem šachu v Beskydské šachové škole organizujeme, je nejdůležitější, aby vás šachy s námi bavily a pokud možno se i naplnily vaše sny o úspěšných startech v turnajích i o dosažení šachového mistrovství.

Tak jako každý rok máme pro vás připraveno i několik novinek, na kterých realizační tým pracoval několik posledních měsíců. Jejich cílem by mělo být vylepšení koncepční metodiky, tak abychom se mohli i nadále pyšnit titulem nejúspěšnější šachová škola České republiky. Dovolte, abych vás s  našimi záměry blíže seznámil.

Hrací dny pro všechny

V sezóně 2011/12 byl otestován systém, kdy měly děti jeden trénink zaměřený především na teoretickou část a druhý - Žebříček, kde děti jen hrály, ale co je důležité, po dohrání partií probíhaly rozbory s trenéry. Výsledky ukázaly, že u této skupiny došlo k výraznějšímu výkonnostnímu růstu, nežli jsme byli zvyklí -  no a řekněte sami, kdo z vás by nechtěl neustále hrát a přitom se i zlepšovatwink! Proto jsme se rozhodli, že uvedeme tento systém v život pro všechny výkonnostní kategorie, hracím dnem je čtvrtek a partie budou probíhat ve 3 kategoriích, Žebříček pro nové děti, Žebříček pro výkonnostně silnější hráče a Tréninkový turnaj pro nejsilnější skupiny se zápočtem na národní ELO. Dále nebude samozřejmě chybět Městská liga, budeme trénovat na soustředěních a pořádat i další šachové i nešachové akce, na které jsme si všichni už zvykli. Jak se říká, kdo si hraje nezlobí, a já se už těším na vaše krásné partie.

Vrcholové středisko mládeže (VSM) Beskydské šachové školy

Další horkou novinkou je zahájení činnosti VSM, do něhož budou zařazení ti nejlepší hráči podle skutečně dosažených sportovních výkonnostních výsledků. Již nyní tam patří 6 našich kamarádů, kteří se na mistrovsví České republiky jednotlivců umístili ve své věkové kategorii do 6. místa konečného pořadí.  Nyní již s napětím očekáváme nové ELO listiny FIDE a ČR, které navíc za poslední rok porovnáme s dosahovaným ELO z Městské ligy – a to bude podle schválené metodiky další kritérium pro zařazení talenta do VSM Tito hráči budou čerpat zvýšené finanční podpory i odborného vedení od BŠŠ a budou mít mnoho reprezentačních příležitostí na turnajích nejen v ČR,  ale i v zahraničí. Pokud vaše šachová výkonnost ještě nebude splňovat kritéria pro zařazení do VSM, tak nebuďte smutní, protože jestli vás šachová hra baví a budete trénovat, tak za rok (nebo již po MČR mládeže) jste tam natotata takéJ. Více info se můžete dočíst na našich webových stránkách www.chessfm.cz v sekci Menu – vrcholové středisko mládeže.

Beskydská šachová škola je otevřená pro všechny milovníky šachové hry! a naším cílem je, aby zde mohl hrát či trénovat kdokoliv od 4-99 letsmiley. Věřím, že se uvidíme tradičně také s rodiči na šachovém plese a padne opět magická hranice 300 účastníků.

 

Samozřejmě to není vše, další novinky jsou připravovány a budou oznámeny v průběhu školního roku.

Na setkání a příjemné chvilky za šachovnicí i mimo ni se těší,

Pavel Benčo – ředitel Beskydské šachové školy