Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Ředitel BŠŠ Pavel Benčo vítá v nové sezóně

Vážení šachoví přátelé,

tak jak už tomu bývá, prázdniny utekly jako voda a máme tady nový školní rok 2014-2015. Chtěl bych vás všechny srdečně přivítat a popřát mnoho úspěšných tahů, jak na 64 polích, tak i ve školní lavici i v pracovním a osobním životě. Vždyť přeci hra královská nám dává mnoho užitečných náležitostí, které nás provázejí celým naším životem.

Více se dočtete v přiloženém komentáři.

Komentáře

Vážení šachoví přátelé,

tak jak už tomu bývá, prázdniny utekly jako voda a máme tady nový školní rok a novou šachovou sezónu 2014-2015. Chtěl bych vás všechny srdečně přivítat a popřát mnoho úspěšných tahů, jak na 64 polích, tak i ve školní lavici i v pracovním a osobním životě. Vždyť přeci hra královská nám dává mnoho užitečných náležitostí, které nás provázejí celým naším životem.

Minulá sezóna byla jedna z nejúspěšnějších v historii Beskydské šachové školy, jsme na to všichni po právu hrdi a také vy jste se o celkový úspěch zasloužili. Nesmíme se však s tímto stavem spokojit a naší společnou snahou bude poposunout BŠŠ opět o další krůčky dále, proto jsme připravili další novinky.

Šachy na základních školách

Od září bude spuštěn nový projekt, kde se budou vyučovat šachy ve formě kroužků a nepovinného předmětu na 1. a 6. ZŠ. Tyto školy budou mít garanty-šachisty, společně s nimi však budou vyučovat také pedagogové konkrétních škol. Tito učitelé prošli školením trenérů IV. třídy, zde si je potřeba uvědomit fakt, že v šachových začátcích je především důležité děti nadchnout pro krásu šachu a ne je hned učit varianty, proto jsou lidé s pedagogickým vzděláním vhodnými kandidáty na výuku. V posledních letech jsem slyšel mnohokrát, že musí být trenér velmistr, aby je naučil hrát dobře šachy, je to však většinou jen prostředek, jak ovlivnit rodiče, aby právě s nimi jejich dítě trénovalo. Hlavním cílem zde není vychovat výkonnostní šachisty, ale pouze pomocí šachové hry rozvinout intelekt dětí, samozřejmě se i zde najdou z desítek dětí ty, které budou chtít trénovat šachy i výkonnostně a tyto děti rádi přivítáme v Beskydské šachové škole. Pokud se budou děti šachy bavit a budou je chtít hrát, bude to pro všechny ta nejlepší odměna.

Frymíkovy ceny

Milé děti, ukončili jsme již projekt Postav si svou šachovnici, kde mnozí z vás nasbírali s pomocí Frymíkových žetonů všechny figurky společně s krásnou šachovnicí. Když však něco končí, většinou něco nového začíná a my jsme pro vás připravili novou soutěž, kde budete opět sbírat Frymíkovy žetony, za které si budete moci koupit zajímavé dárky, samozřejmě s naším Frymíkem. Jistě jste zvědaví, co všechno to bude, nebojte, již brzy se vše dozvíte wink.

Co je nutné říci na závěr, Beskydská šachová škola se stále rozrůstá a my jsme otevřeni všem věkovým i výkonnostním kategoriím a je pro nás důležité, abyste se vy všichni v BŠŠ cítili dobře.

Budeme se těšit na společné setkání na desítkách akcí, kterou jsou v průběhu roku plánovány.

Pavel Benčo – ředitel Beskydské šachové školy