Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Šachové soustředění skupina "B" - hodnocení

Ve dnech 7. - 8. září proběhlo první soustředění "B" skupiny, kterého se pod vedením trenérů Jana Macíčka a Zdeňka Holeksy zúčastnilo 14 členů tréninkových skupin BŠŠ.

Jak hodnotí soustředění trenéři?, to si můžete přečíst v přiloženém komentáři.

Komentáře

Ve dnech 7. a 8. 9. se uskutečnilo první ze série soustředění. skupiny B - "BENJAMÍNCI". Spousta benjamínků dala v pátek ještě přednost školní docházce a tak trénovalo 7 dětí. V sobotu už bylo přítomno 14 dětí. Na programu soustředění bylo opakování principů různých zahájení, která děti už znaly ze závěrečných soustředění z loňského cyklu soustředění a hraní partií s jejich následnou analýzou. Všichni účastníci se aktivně zapojili do rozborů partií a bylo vidět, že „šachové vidění“ bylo lepší a lepší, a tím pádem i úroveň hry se lepšilawink!

Děti vytvořily dobrý kolektiv a bylo vidět, že se na šachy a své kamarády po prázdninách těší. Děti měly možnost si v přestávkách zahrát si stolní tenis a po obědě měly chvilku na proběhnutí na blízkém dětském hřišti.  V pátek po skončení tréninku si mohly vyzkoušet další aktivity, které SVČ Klíč nabízel na akci „Ahoj prázdniny“.

Děkujeme všem účastníkům soustředění za jejich snahu se zlepšovat a pracovitost. Pochvalu si jistě zaslouží všichni, ale přeci jen nám nedá zmínit ty nejaktivnější – Domika Musiala, Ondřeje Nytru a Filipa Walka.

Na příští soustředění, které bude 12. 10., se těší Jan Macíček a Zdeněk Holeksa.