Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Šachové soustředění skupina "C" - hodnocení

V pátek 30. listopadu proběhlo soustředění "C" skupiny, kterého se pod vedením trenérů Pavla Benča a Karla Plisky zúčastnilo 13 členů tréninkových skupin BŠŠ.

Jak hodnotí soustředění trenéři?, to si můžete přečíst v přiloženém komentáři.

Komentáře

V pátek 30. 11. proběhlo již druhé soustředění skupiny C. Trenérsky zajišťovali soustředění Pavel Benčo a Karel Pliska. Bylo opět milé vidět nové tváře, které se zapojily do cyklu soustředění a že nám to šlosmiley. Začali jsme šachovou rozcvičkou na magnetické šachovnici, poté jsme se zaměřili na hlavní téma tohoto soustředění a to zisk a ztráty figurek a pěšců, kterých se v partiích rozdává nespočet. Nyní už však víme, že si na nechráněné figurky dáváme velký pozor a také, že se po každém tahu díváme, zda nemůžeme soupeři něco „zbaštit“. Pokračovala také 2. lekce v ping-pongu, zašli jsme si na super oběd a poté vyvětrali hlavičky na nedalekém hřišti.

Po odpočinku jsme se opět mohli vrhnout plně do šachového umění, zahráli jsme si vzájemné partie, které jsme poté rozebírali na šachovnici. Rozbory probíhaly z vytvořených zápisů, všechny děti se již totiž na tomto soustředění naučily zapisovat! Někteří to již uměli, ale i ti se ještě zdokonalili o další značky, kterými si šachisti šetří čas, jsou to holt chytré hlavičky wink!

Každý účastník si odnesl metodické materiály včetně žetonu.

Mnozí účastníci ještě vydrželi po soustředění na ML, kde posbírali mnoho cenných bodíčků společně s žetony.

Na závěr bychom chtěli pochválit za dobré výkony Davida Mavreva, Adama Hoňka a Luciána Vantucha.

Na další setkání se těší Pavel a Karel