Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Šachové soustředění "Višňovka"

Trenérská rada BŠŠ připravila v době jarních prázdnin ve dnech 18. - 21. února dvě soustředění. V SVČ Klíč proběhlo soustředění "starších" pod vedením trenéra Stanislava Jasného a ve Vyšních Lhotách na "Višňovce" soustředění "mladších" pod vedením trenérů Jana Macíčka a Karla Plisky.

Jak to probíhalo na "Višňovce"?, fotografie a komentář napoví!

Komentáře

Trenérská rada Beskydské šachové školy se rozhodla poprvé využít chatu Višňovka pod Prašivou, kterou spravuje SVČ Klíč. Soustředění se účastnilo 15 dětí ve věku 5-10 let. Měl jsem trochu obavy z úkolu, který jsem dostal, a sice postarat se s kolegou J. Macíčkem o děti mj. také po výživové stránce. Zárukou nejen pro mne byly obědy v nedaleké restauraci Kohutka, kde jsme se z ekonomických důvodů smířili s denním menu. To způsobilo, že jsme neměli štěstí na milované hranolky a po sladké středě v podobě povidlových knedlíků přišla večerní trenérská vaječina. Ve čtvrtek jsem vsadil na jistotu a objednal 10 pizz. Kolik zůstalo? Přivezl jsem manželce?

Co jsem viděl jako problém, bylo 13 kluků ve velkém pokoji s osmi patrovými postelemi. Naopak však pod pohrůžkou úklidu záchodků usínali již kolem 21. hodiny. Každá mince má dvě strany a tak po klidném večeru přišlo těžké ráno – byli vyspaní už před 6 hodinou (lumpi).

Po šachové stránce děti hrály se zápisem a rozbory, řešily diagramy, prokleply si koncovky, střední hru i zahájení, zde nemohu opomenout „Králáček“ který si, v podání kolegy jistě zapamatovalo každé (druhé) dítě. Jen se zeptejte…

Pro některé to bylo první vícedenní soustředění a snažili jsme se, aby nebylo posledníwink. Všichni byli stateční a až na pár slziček největších mazlíků jsme nemuseli nic řešit. Děkuji kolegovi, všem dětem a rodičům za důvěru.

Karel Pliska

…a co by to byly za jarní prázdniny, kdyby nenasněžilo 20 centimetrů sněhu, nevadí, na Prašivou půjdeme až při dalším soustředění, na které se těším a co Vaše dítě?