Nejúspěšnější šachová škola v ČR

"Šachový vlak" veze Pavla Benča - 3.den

Jistě jste již zaznamenali velmi zajímavý počin, kdy v loňském roce vyjel první "Šachový vlak" na svou mezinárodní cestu. I pro letošní rok na termín 12. - 16. října připravila Pražská šachová společnost zajímavou trasu Praha – Drážďany – Vratislav – Piešťany – Vídeň - Praha a samozřejmě nesmí chybět šachový turnaj v rapid šachu na 13. kol.

 

BŠŠ má svého zástupce v Pavlu Benčovi. Pavel má po třetím dnu a devíti odehraných partiích na svém kontě 5,5 bodu.

Pavel nám opět poslal pozdrav. A jak viděl třetí den ve vlaku? Přečti si komentář.

Komentáře

Den třetí

9 hodin se Steinitzem

Na pořadu třetího dne čekal všechny hráče šachový maratón, protože z původních 4 partií se stalo 5, jelikož při přejezdu z Piešťan do Vídně by se 2 partie nestihly. Začalo se po 10 hodině při odjezdu z Vroclavi a poslední partii jsem dohrál v 18.15hod., těsně před Piešťanami. Tentokrát jsem hrál všechny partie v první vagónu, který veze jméno Steinitz. Zde se vídají průběžně nejlepší šachisté a opravdu boje jsou zde tuhé. Někteří hráči, většinou jsou to velmi vzdělaní lidé, mají nižší ratingy nebo zcela žádné, ale je to proto, že jsou velmi pracovně vytížení a nehrají registrované turnaje. Jejich hra je však častokrát na slušné úrovni a potrápili i zkušené mistry, kteří je občas porážejí jen silou vůle či vypršením času.

Dnes shrnu své vystoupení za šachovnicí jen krátce, udělal jsem nakonec 3 body. Poslední partie však měla zajímavý průběh. Soupeř mě ve střední hře přehrál a hrál jsem koncovku s pěšcem a 10 minutami méně. Z beznadějné pozice jsem nakonec získal vyhranou, ale když jsem měl udělat vyhrávající tah, tak jsem potáhl zkratovitě a byla z toho již jen remíza. Na hodinách jsem však měl 15 sekund a byl tedy čas se chvilku zamyslet. Poté jsem si ihned uvědomil, jak dávám cenné rady svým svěřencům, ale v praxi po 8 hodinách hry to už není tak jednoduché, tak na vás budu trošku mírnější smiley.

Byl to náročný, ale krásný den. Po příjezdu se ještě koná simultánka s velmistrem Plachetkou, kterou jsem však odmítl – šachu bylo ažaž a vyrazil s přáteli na večerní výlet do centra Piešťan.