Nejúspěšnější šachová škola v ČR

1. FIDE rapid BŠŠ - hodnocení ředitele turnaje

Beskydská šachová škola přidala do své již tak bohaté mozaiky aktivit další akci, v sobotu 14. září uspořádala šachový turnaj v rapid šachu "1.FIDE rapid BŠŠ". Účast 60 hráčů z toho řada titulovaných, ale také účast začátečníků a neregistrovaných dokázala, že myšlenka nabídnout široké šachové veřejnosti na frýdecko-místecku a ostravsku tento typ turnaje je zdravá a hodna pokračování.

 

Jak však hodnotí konání turnaje samotný ředitele turnaje Šimon Štukner?, to se dočtete v komentáři.

Komentáře

V sobotu 14. 9.2013 byl odehrán 1. ročník Rapid turnaje Beskydské šachové školy o.s.  Účast mnoha hráčů (60 účastníků), ať titulovaných nebo těch, kteří přišli rozšiřovat své hráčské zkušenosti a nasát atmosféru turnaje dospělých, byla milým překvapením.

Vítězství v turnaji připadlo nejvýše nasazenému FM Vojtovi Zwardoňovi, 2. místo obsadil Josef Lys, třetí Šimon Štukner. Důkazem toho, že byl turnaj vyrovnaný, je pět sedmibodových hráčů na prvních místech. Nejlepším hráčem do 15 let se stal Patrik Štěpán a nejlepším seniorem IM Sergej Vesselovsky.

Hodnotím tento turnaj jako velice zdařilý. První ročník nasadil laťku vysoko, přesto věřím, že příště se nás sejde ještě více ve stejně příjemné atmosféře.

 

           Šachové hře zdar

                           přeje ředitel turnaje Šimon Štukner