Nejúspěšnější šachová škola v ČR

1.liga dorostu - hodnocení kapitána

Naše dorostenecká extraligová rezerva nastoupila ve dnech 12. -13. října ve Vsetíně a Frýdku-Místku ke třem ligovým utkáním. 3 vítězná utkání, 9 bodů získaných bodů, 16,5 bodů na skóre, 16 vyhraných partií, 1 remízová partie a 1 prohraná partie, tolik řeč čísel.

 

Jak však hodnotí první tři kola kapitán a trenér družstva v jedné osobě Zdeněk Holeksa? To si můžete přečíst v komentáři.

Komentáře

O uplynulém víkendu jsme odehráli první tři kola 1.ligy mladšího dorostu. Po dlouhé době znovu hraje Beskydská šachová škola tuto soutěž, a proto jsme do sezóny chtěli vstoupit úspěšně. Nastoupili jsme v sestavě: Tereza Beluská, Zuzana Gřesová, Radek Halamíček, Kristýna Laurincová, David Šigut a Daniel Židek.

První dvě kola jsme hráli v sobotu ve Vsetíně s TJ Hošťálková a domácí Zbrojovkou Vsetín. První zápas jsme odehráli v trochu nervózní atmosféře a konečný výsledek byl 4,5 – 1,5. Po obědě jsme nastoupili dobře naladěni a druhý zápas byl nad míru úspěšný, protože jsme byli za 2 hodiny na cestě domů s výsledkem 6-0. Ráno v neděli jsme hráli doma s TJ Slovan Havířov. Stejně jako v sobotním odpoledni se nám povedlo vyhrát 6-0.

Po prvním víkendu jsou na našem kontě tři výhry a ztráta bodu a půl na skóre. Škoda zbytečné ztráty v prvním zápase, kdy hrubka v zahájení udělala soupeři radost. Určitě musím být spokojený se vstupem družstva do soutěže, ale ještě nás čekají těžší soupeři a teprve se ukáže jakou příčku budeme atakovat na konci soutěže. Chválit můžu atmosféru v družstvu a kvalitní výkony všech zúčastněných. Kristýnka si příště určitě bude dávat větší pozor.

Další dvě kola nás čekají v sobotu 7. 12.

S pozdravem Zdeněk Holeksa