1.liga dorostu - výhra a remíza

Naše extraligová rezerva dorostu BŠŠ Frýdek-Místek "B" odehrála v sobotu 7. 12. v Olomouci dvě kola 1. ligy dorostu. Kapitán týmu Karel Pliska povolal tuto sestavu - Tereza Beluská, Zuzana Gřesová, Radek Halamíček, Kristýna Laurincová, Petr Gnojek a Daniel Židek.

Náš tým nejdříve remizoval s týmem TJ Sokol Postoupky 3,0 - 3,0 a následně vyhrál s celkem A64 Grygov 3,5 - 2,5, gratulujeme! Bodovali - Tereza 0,5 b., Zuzana 1,0 b., Radek 1,0 b., Kristýna 1,5 b., Petr 1,5 b. a Daniel 1,0 b.

Kapitán družstva Karel Pliska sepsal v komentáři svůj pohled na vývoj obou utkání.

Sestavička sobotního béčka:

1) Tereza, 2) Zuzana, 3) Radek, 4) Kristýna, 5) Petr, 6) Daniel, 1. řidič Miroslav, 2. řidič Karel

Naše prvoligové dorostenecké béčko ve vyrovnaném složení tří dívek a tří chlapců se vydalo na šachový výlet do tvarůžkové metropole. Ve stínu sněhových mraků a olomouckého mrakodrapu, jsme dopolední zápas podstoupili s Postoupkami, ve kterém, po rychlé výhře Kristýny, přišla nečekaná dvojchyba a prohry Daniela a Radka. Doufal jsem, že tento nepříznivý stav probudí Petra, který po vyprchané hodině ze svého času zahrál teprve šestý tah Francouzské obrany. Tereza vybojovala remízu v prohrané věžové koncovce a zůstali sedět už jen Zuzka s nečekaně výborným časem a Petr na minutě, oba s pěšcem navíc v jezdcových koncovkách. Petr po čtyřech hodinách hry zvítězil, Zuzka remizovala a na rychlý nudlový oběd v nedalekém Chinarest jsme se rozešli smírně 3:3.

Výsledky druhého, odpoledního kola s Grygovem otevřeli Daniel, tentokrát vítězně a Tereza – méně vítězně. Petr nenavázal na ranní rozjímání a po hodince a 43 tazích remizoval s pěšcem proti kvalitě. Radek potrestal chybu soupeře, zvítězil a první auto mohlo vyrazit k domovu už v 16:07. Jen o 10 minut později Kristýna přijala další remízu ve věžové koncovce a Zuzka se svými 13 tahy na partiáři dohrávala zápas, s klidem, že družstvo už se třemi body nemůže prohrát... Povedla se Zuzčina úporná tříhodinová obrana?