Nejúspěšnější šachová škola v ČR

2.KP mládeže v rapid šachu - hodnocení trenéra

2.turnaj "Krajského přeboru mládeže v rapid šachu", který proběhnul v Ostravě v sobotu 30. listopadu, se našim členům vydařil! Svědčí o tom i zisk hned 11 medailí - 5x zlato, 3x stříbro a 3x bronz. Jak však hodnotí turnaj a výkony našich hráčů trenér Zdeněk Holeksa?

Komentáře

V sobotu se odehrál 2. turnaj Krajského přeboru mládeže v rapid šachu. Tentokráte se konal v Ostravě-Zábřehu v rekonstruovaném kulturním domě Akord. Prostředí bylo pěkné a celý turnaj se odehrál ve velkém sále, kde pořadatele připravili na pódiu i 4 šachovnice s online přenosem, který promítali na velké plátno.

Do Ostravy přijelo hned 42 dětí z naší šachové školy. Což předznamenalo i medailové žně naší výpravy. Jen v kategorii do 10 let bylo našich dětí víc než polovina startovního pole. V kategorii do 10 let jsme obsadili z prvních 12 příček hned 10, ale na 1. místo nikdo z našich nedosáhl. Na medailových pozicích se umístili Tobiáš Krejčok a Marek Miča. Mezi dívkami zvítězila Lucka Fizerová. Na dalších medailových příčkách byly Pavlínka Dudová a Natálka Szusciková. Do 8 let se nejlépe umístila Lucka Fizerová.

V kategorii do 12 let se všichni až na Filipa Hašku rozjížděli pomalu. Filipovi stačil dobrý začátek na 4. místo mezi chlapci. Děvčata po prohře zabraly a nakonec Zuzka Gřesová získala 1. a Kristýnka Laurincová 2. místo mezi dívkami.

V kategorii do 14 let jsme neuspěli. Kluci se v rozhodujících momentech nedokázali prosadit.

V nejstarší kategorii potvrdil skvělou formu nedávno 3. na Polofinále MČR juniorů Jirka Kozel a zaslouženě vyhrál. Kategorii dívek ovládla Natálka Kaňáková. "Černý Petr" zbyl na Terku Beluskou, která jediná zremizovala Jirku, ale nedokázala vyhrát v posledních 3 kolech a to ji odsunulo na 3. místo.

Je vidět, že domácí prostředí dělá své a my v Ostravě získali „jen“ 5 zlatých, 3 stříbrné a 3 bronzové, v Klíči při "1. turnaji KP" to bylo trochu více. Na druhou stranu jsou výsledky i tak výborné a věřím, že Krajský přebor bude stále turnajem, kam naše děti rády jezdí a to i děti z letošních přípravek, vždyť Bertík, Jirka a Vítek každý získali aspoň 2 body a určitě nezapadli.

Pořadatelé turnaj zvládli i v novém prostředí a doufejme, že i v lednu v Havířově to bude podobné.