Nejúspěšnější šachová škola v ČR

2.liga - "B" tým výhrou potvrdil 1.místo!

"B" družstvo v 10.kole 2.ligy zvítězilo 6,0 - 2,0 nad Dolním Benešovem a dostálo tak roli favorita utkání. Náš tým před posledním 11. kolem vede ligovou tabulku a je před ním poslední zkouška. Utká se v neděli 22. 4. v přímém souboji o postup do 1.ligy s celkem TJ Mittal Ostrava - budeme držet palce!!

Jak viděl průběh vítězného utkání kapitán týmu Zdeněk Holeksa a také proč přišel na zápas s velkým zpožděním?, vše si můžete přečíst v přiloženém komentáři.

Komentáře

V neděli 24. 3. naše B družstvo hrálo svůj zápas v Dolním Benešově. Soupeř bojoval o záchranu, my zase o první příčku v tabulce. Čekal jsem těžký zápas a proto tomu odpovídala i sestava. Od první desky: Vladimír Talla, Sergej Vesselovsky, Stanislav Jasný, Jiří Kočiščák, Tomáš Pecha, Jakub Macíček, Jakub Rabatin, Magdaléna Miturová.

V neděli jsem sám hrál za D družstvo v krajské soutěži, které při výhře v Orlové mohlo v poslední kole ještě bojovat o postup. V krátkosti popíšu i tento zápas. V Orlové naše družstvo muselo vyhrát větším rozdílem, aby se dotáhlo na svého soupeře v tabulce. Kapitán D družstvo, proto poskládal nejsilnější možnou sestavu. Zápas jste mohli vidět v online přenosu. V průběhu zápasu jsme měli převahu na většině šachovnicích, ale postupem času se zápas začal otáčet. Co se týče našeho výkonu tak vyzdvihnout by zasloužila trojice Vladimír Holeček, Petr Vysoglad a Aleš Kocur. Kteří, po celou dobu svých partií, nebyli ohroženi a pan Holeček navíc svého soupeře porazil ve velmi pěkné partii, kde mu nedal vůbec žádnou šanci. Petr a Aleš bez problémů remizovali černými figurami. Na druhou stranu to co jsem předvedl já sám, Šimon Štukner a Dominik Kula by bylo v profesionálním prostředí na pokutu. Bohužel se nám naše partie vůbec nepovedly a naše selhání určilo postupujícího do Krajského přeboru. Navíc když se realizace výhody nepovedly ani Tomáši Pavelkovi ani Jardovi Lepíkovi, skončil zápas 5,5 – 2,5 pro Orlovou.

Zpátky k zápasu 2. ligy F, kde naše B družstvo bojovalo v Dolním Benešově. Na toto utkání jsem dorazil o půl druhé v průběhu časových tísní. Čekal jsem nabitou hrací místnost a napětí co by se dalo krájet. K mému překvapení, jsem ale našel už jenom 4 obsazené šachovnice a skóre 3,5 – 0,5 v náš prospěch. Domácí tým už rezignoval na záchranu a nepostavil svou nejlepší sestavu. Proto se konečně mohla vyšvihnout naše extraligová čtveřice, která své soupeře přejela. V krátkosti k jejím partiím. Vláďa hrál se svým svěřencem Tadeášem Krieblem, který pochází z okolí Dolního Benešova a za místní klub hostuje. Když jsem s ním probíral nominaci na tento zápas, tvrdil mi, že si s Tadeášem zahrají na ostro a že rychlá remíza se konat v žádném případě nebude. Kdybych věděl, že to není pravda, tak bych Vláďu nenasadil a ušetřil v rozpočtu 0,5-0,5. Další skončil Sergej, který svého soupeře jednoduše přehrál. Těžší práci měli Standa s Jirkou, ale i oni si celkem bez problému se svými soupeři poradili. 3,5-0,5. Poslední 4 partie byly všechny v náš prospěch. Kuba R. získal kvalitu a bylo jen otázkou času, kdy ji realizuje. Tomáš měl remízovou koncovku, ze které dokázal vytěžit výhodu ve svůj prospěch. Kuba M. měl dvojsečnou koncovku, o které jsme mysleli, že je za něj vyhraná a Magda měla lepší koncovku, kde byla spíš otázka kdy, než jestli bude vyhraná. První z této čtveřice vyhrál Kuba R. Potom sice prohrál koncovku Kuba M., ale na výhře v zápase už to nic nezměnilo. Konečné skóre určila remíza Tomáše a výhra Magdy. 6-2.

Díky našemu vítězství jsme se udrželi v čele tabulky a v posledním zápase nám k postupu do 1. ligy stačí remíza v přímém souboji s TJ Mittal Ostrava. Zápas se hraje 22. 4. společně s Extraligou, kde náš A tým stále bojuje o medaile. Doufám, že nám budete držet palce a sezónu družstev budeme moci hodnotit jako úspěšnou.