Nejúspěšnější šachová škola v ČR

2.liga - naše "béčko" pokračuje na vítězné vlně!

"B" tým v 6.kole 2.ligy vyhrál a pokračuje ve stíhací jízdě za dosud vedoucím celkem VOKD Poruba. Lídr soutěže "zakolísal" a jen remizoval s Havířovem, což naše družstvo po vítězství 6,5 - 1,5 přiblížilo k 1.místu již jen na rozdíl jednoho bodu! Stále však platí, že Poruba má vše ve vlastních rukách-hlavách a našemu týmu nezbývá, než své utkání vyhrávat a tak nepřímo vyvíjet tlak na svého největšího soupeře.

Jak viděl průběh vítězného utkání s Kopřivnicí kapitán týmu Zdeněk Holeksa, si můžete přečíst v přiloženém komentáři.

Komentáře

Dobrý den, dnes jsme zajížděli k zápasu šestého kola do Kopřivnice. Soupeř uzavíral tabulku soutěže a tak jsem doufal v hladké vítězství. Hráli jsme v sestavě: Vesselovsky Sergej, Jasný Stanislav, Kočiščák Jiří, Benčo Pavel, Holeksa Zdeněk, Macíček Jan, Kubík Michael, Kozel Jiří.

Zápas začal v poklidu. Mimo břehy teorie se vylila jen partie na první šachovnici a tak se tam bojovalo už od prvních tahů o výhodu. Zbytek partií byl velice vyrovnaný a čekalo se na první chybu. Jirka Kozel postavil bezpečnou pozici a získal malou výhodu, kterou zkušeně proměnil v první bod. Bohužel v tu dobu nabídl dámu soupeři Pavel a ten ji bez váhání a s díky vzal a následně, byť poměrně dlouho výhodu realizoval. Mezitím skončily dvě partie a to Jirky Kočiščáka, který nejdříve neutralizoval aktivní šance soupeře a následně v koncovce zaktivizoval své věžky, které mu zajistily výhru. Druhou partií byla moje. Soupeř získal výraznou aktivitu na dámském křídle, tak mi nezbývalo než vytvořit protihru v centru. Na šachovnici to hořelo a snad nebyla figurka, která aspoň jednou nestála na napadeném poli, aniž bychom si jí všímali. V zápletkách se sice vyznal lépe soupeř a dosáhl vyhrané pozice, ale potom neprohlédl poslední trik a musel kapitulovat. Vedeme 3:1. V začínajících časovkách jsme byli na tom o něco lépe. Akorát Honza špatně uchopil stupňování výhody a musel přejít do koncovky s pěšcem méně. Sergej si ze zahájení vytvořil výhodu, kterou v časovce dovedl do vyhrané koncovky. Standa dlouho lavíroval v pozici, až získal silný útok, který vrcholil až po časovce. Honza dokázal vyrovnat v koncovce a držel šance na remízu. Míša svou partii vedl nápaditě, za což byl odměněn krásným útokem, který s omezeným časem soupeř nedokázal odvrátit. 4:1 a začalo čekání na potvrzení vítězství. Po chvíli Sergejův soupeř přiznal marnost svého snažení a vzdal koncovku. Honza dokázal udržet svou pozici a remizoval. Standa ze svého útoku vytěžil kvalitu a po té i přes odpor soupeře zrealizoval svou výhodu a stanovil konečný stav zápasu na 6,5 – 1,5 v náš prospěch.

Zápas sice skončil výrazným vítězstvím, ale jak jsme jednotlivé partie probírali cestou domů, tak zápas mohl skončit i ztrátou důležitých bodů. Musíme to vzít jako varování, že není snadných soupeřů a pracovat na postupu tabulkou na první pozici. Protože největší soupeři z Poruby dnes ztratili 2 body za remízu, tak jsme se jim přiblížili.