Nejúspěšnější šachová škola v ČR

2.liga - ve hře je postup do 1.ligy!

Naše "B" družstvo v 7.kole 2.ligy opět vyhrálo, tentokrát to odnesl Slovan Havířov 5,5 - 2,5. Plným bodovým ziskem se náš tým vyhoupnul na první pozici ligové tabulky!

Jak viděl průběh vítězného utkání se Slovanem Havířov kapitán týmu Zdeněk Holeksa, si můžete přečíst v přiloženém komentáři. A co říkáte na závěr čtení - "jsme se stali zajíci a honících psů je mnoho. Tak utíkej zajíčku, utíkej…".

Komentáře

Tuto neděli 5. 2. jsme hráli v domácím prostředí proti nováčkovi soutěže Slovanu Havířov. Hráli jsme v této sestavě: Sergej Vesselovsky, Stanislav Jasný, Jiří Kočiščák, Jakub Macíček, Šimon Štukner, Jakub Rabatin, Zdeněk Holeksa, Michael Kubík.

Soupeř přijel oslaben o 2 hráče základní sestavy, ale i tak jsem čekal těžký zápas. Zápas začal velmi poklidně, nikde se nedělo nic, co by poutalo pozornost. Sergej se snažil získat výhodu přeskupováním figur, ale soupeř je známý svou precizní hrou a tak se Sergej spokojil s remízou. 0,5-0,5. Standa rozehrál forsírovanou variantu Caro-canu a ve chvíli, kdy rozehrál obě své věže, už začal tahat za delší konec. Jirka velmi nápaditě hledal svou výhodu, až ji našel. Kuba M. sehrál jednu z nejhorších partií v této sezóně a po zahájení jen čekal, jakým způsobem bude jeho soupeř stupňovat výhodu. Šimon znovu nezklamal a dokázal mi a celému týmu přidat pár vrásek na čele, když se nechal zatlačit pod prudký útok. Kuba R. prokázal svoji vyhranost a svého soupeře rychle dostal pod nepříjemný tlak. Já jsem z volby zahájení svého soupeře měl respekt a tak jsem si dal za úkol hrát opatrně, neoslabovat svou pozici a počkat si co vymyslí soupeř. Míša po zahájení nestál vůbec špatně. Zápas byl velmi vyrovnaný a obával jsem se i ztráty důležitých bodů. Postupně se začaly rozhodovat jednotlivé partie. Standa nakonec, i přes údajnou hrubou chybu, dotáhl své snažení k bodu. Kuba R. zdemoloval dámské křídlo bílého a pravděpodobně proměnil pěšce v dámu a vyhrál a Kuba M. se na druhou stranu dočkal umačkání ve své pozici. 2,5 – 1,5. V tuhle chvíli jsem zašel za Jirkou s tím, že potřebuji, aby vyhrál.  Má pozice sice získávala malý plus za malým plusem, ale nebyl jsem si úplně jistý, že to bude k výhře stačit. Šimon v té době musel za útok soupeře obětovat vše, co předtím získal a dostal se do koncovky s dvěma pěšci méně. Koncovka to byla těžká, ale podle mého soudu prohraná. Míša udělal chybu a nechal si standardním postupem zaútočit nebezpečně na svého krále. Naštěstí Jirka vyslechl má přání a vyhrál. Zvýšil tím na 3,5 – 1,5, uklidnil naše řady a znervóznil soupeře. Míšovi se pozice během pár tahů rozsypala a tak přišlo snížení na 3,5 – 2,5. Dovolím si říct, že o konečném výsledku rozhodly větší zkušenosti kapitánů. Já jsem v klidu stupňoval svou pozici a kladl před svého protivníka další a další problémy až ve své časové tísni udělal dva nepřesné tahy a ztratil pěšce bez dostatečné kompenzace. Kdežto soupeřův kapitán, který svou partii s Šimonem chtěl rozhodnout za každou cenu, až pustil Šimona k nebezpečné protihře. Já už jsem svou partii dokázal dovést do vítězného konce a zajistil týmu 3 body. Šimon nakonec svou partii dokonce vyhrál a stav utkání stanovil na 5,5 – 2,5.

Po 7. kole jsme se dostali do vedení v soutěži, protože tým VOKD Poruba dnes prohrál. Teď nás čekají těžká 4 kola, kdy jsme se stali zajíci a honících psů je mnoho. Tak utíkej zajíčku, utíkej…