Nejúspěšnější šachová škola v ČR

3. a 4. kolo Extraliga družstev - komentář kapitána

Další dvě kola má odehráno v nejvyšší domácí soutěží družstev "Extralize" náš "A" tým. Rovnou si můžeme říci, že to byla utkání povedená neb jsme v obou zvítězili, 6,0 - 2,0 nad TŽ Třinec a 5,0 - 3,0 nad ŠK Karviná. Zisk šesti bodů posunul náš klub na průběžné 2. místo a tak pohled na tabulku je velmi hezký - chlapci děkujeme!

 

Přečtěte si komentář k oběma utkáním od kapitána družstva Pavla Benča.

Komentáře

Ve dnech 30. 11. - 1. 12. proběhly další dvě kola nejvyšší šachové soutěže – Extraligy družstev. Beskydská šachová škola hostila v Kongresovém sále hotelu Centrum družstva Třince a Karviné. Pro tento víkend byla sestava: Sergei Azarov, Andrey  Zhigalko, Rafal  Antoniewski, Cyril Ponížil, Igor Rausis, Vojtěch Zwardoň, Vojtěch Rojíček, Sergej Vesselovský a Stanislav Jasný.

Po technickém zabezpečení akce, kdy bylo pro hráče opět připraveno pěkné prostředí v hotelu Centrum, mohly začít tvrdé boje. Sestava Třince byla téměř kompletní a podle papírových předpokladů jsme byli jistě favoriti zápasu. Zhruba po 2,5 hodinách hry vítězí překvapivě rychle Andrey a zanedlouho se přidává také Vojta, vedeme tedy rychle 2:0, což je super. Remizuje dále Igor, Vojta a Standa a vedeme průběžně 3,5:2,5 a na ostatních šachovnicích jsou u nás lepší či vyrovnané pozice. Po dalších vítězstvích Sergeie a Rafala a remíze Cyrila vítězíme celkově 6:2, což je více než přesvědčivé vítězství!

V nedělním zápase jsme čekali větší odpor od nováčka soutěže Karviné, obzvlášť když nastoupili v kompletní sestavě. Samotný zápas se však vyvíjel zpočátku velmi dobře. V bleskovém tempu zvítězil Igor a také u Vojty Rojíčka, Sergeje Vesselovského a Standy se mi pozice velmi líbili.. Vojta udělal výměny, avšak přehlídl protihru soupeře a konečná remíza byla v mých očích ještě dobrá. Také Standa nenašel vítězný plán a je z toho další remíza. V komplikované pozici také remizuje Cyril opakováním tahů. Vedeme tedy 2,5:1,5, ale do konečného vítězství je ještě daleko. Další remízu přidává Sergei, vedeme 3:2. Pozice se však obrátila v náš neprospěch u Andreye, pod tlakem stojí Rafal a Sergej hraje koncovku s pěšcem více, jak toto jen dopadne? V pěkném stylu vynucuje remízu Andrey a to jsem si teda vážně oddechnul, soupeř od Sergeje bojuje, seč mu síly stačí, ale koncovky jsou oblíbenou částí partií Sergeje a s přehledem vítězí, čímž zajišťuje také vítězství celého týmu. Soupeř od Rafala se nemohl smířit s remízou a tlačil více jak 6 hodin, nicméně z toho byla jen remíza, čímž bylo konečné skóre stanoveno na 5:3.

Získáváme tedy 100% zisk zápasových bodů a posunujeme se na skvělé 2. místo v průběžné tabulce! Navíc jsme neprohráli v celém víkendu ani jednu partii! Takový start v sezóně jsme ještě nikdy neměli a jistě uděláme vše proto, abychom se pokusili zabojovat o cenné kovy.

Chtěl bych poděkovat všem hráčům za jejich nasazení a také všem fanouškům za podporu. Velký dík patří také celému realizačnímu týmu.

Pavel Benčo