Nejúspěšnější šachová škola v ČR

7. ročník "Talent CUP" - hodnocení

Talent CUP skončil pořadatelským úspěchem a rádi se ještě jednou k němu vracíme. V odkazech níže jsme pro naše čtenáře připravili galerii vítězů všech sedmi ročníků a ve fotogaleriích můžete "nasát" atmosféru turnaje.

A jak viděl Talent CUP jeho ředitel Pavel Benčo? To si můžete přečíst v komentáři.

 

Komentáře

Malenovice – Abu Dhabí – Dubai – Al-Ain

Ve dnech 13. – 15. 12. se konal v Malenovicích na hotelu Petr Bezruč již tradiční 7. ročník turnaje Talent Cup.

Zvláštností tohoto ročníku bylo, že jsem ho musel opustit již o den dříve, protože se kryl cestou na MS do Arabských emirátů. Hodně mě to mrzelo, Talent Cup je mou srdeční záležitostí – sám jsem ho před 7 lety založil, ale MS je to nejprestižnější, co se dá v mládeži dokázat. A jelikož tam reprezentují mí svěřenci, rozhodl jsem se je podporovat přímo na akci. Za poslední 3 dny jsem po trase  Malenovice – Abu Dhabí – Dubai – Al-Ain nacestoval více jak 5000 km a současná teplota je zde +28°C, když si představuju, že jsem ještě před 3 dny klouzal autem po ledovce z Bezruče, je to docela úsměvné wink.

Rád bych ale i z Al-Ain zhodnotil Talent Cup. Tento turnaj se zařadil do šachových kalendářů mnoha klubů a jsem potěšen, že i v nelehké ekonomické době se ho účastní velký počet hráčů. Tentokrát jsme zaznamenali historický rekord, více jak 120 hráčů z 5 zemí, fantastické! Organizace proběhla bez problémů, hrací sály se stihly večer připravit a v pátek mohlo vypuknout 1. kolo dle plánu. Celý organizační tým je již dobře sehraný a každý funguje skvěle ve svém segmentu a potom je to paráda.

Novinkou tohoto roku je, že se budou započítávat všechny partie ze všech turnajů, což bude mít jistě vliv v nárůstu počtu dětí, které získají své první ELO. Celý turnaj proběhl v pohodové Vánoční atmosféře, nebyl vznesen žádný protest a věřím, že všichni si odnesli cenné zkušenosti, které budou využívat v dalších turnajích. Hlavní myšlenkou při založení tohoto turnaje bylo, že v celé ČR je minimum akcí tohoto typu, tedy zahrát si kvalitní partie se zápočtem na ELO během víkendu. Není problém najít 7-10 denní OPEN, ale toto je pro děti neefektivní jak z pozice času, kterého ještě neumí v partiích využívat, tak i finančních, kde musí rodiče šáhnout do své peněženky mnohem hlouběji…

Samozřejmě gratuluji všem, kteří dosáhli na poháry, medaile i věcné ceny, ovšem na Talent Cupu myslí Frymík na všechny děti, které se snaží. Každý si tak mohl odnést s sebou na památku malý dárek v podobě šachového krále a také obdržel každý medový dortík od společnosti Marlenka, za což velmi děkujeme.

Prezentace celého Talent Cupu byla letos na vysoké úrovni. Samotný průběh natáčela ČT, vznikla zajímavá reportáž, kterou jste mohli shlédnout z odkazu na našich stránkách. Přibyl počet on-line šachovnic na 15 ks, ze kterých sledovali své děti rodiče a trenéři z mnoha států.

Chtěl bych tímto poděkovat všem dětem za účast na 7. ročníku, celému realizačnímu týmu za bezproblémový průběh, Petrovi Zárubovi, že poslední den, který odřídil za mě a také všem rodičům za pomoc s organizačním zajištěním.

S přáním pěkného slunečného dne z Al-Ain (16.12.),

Pavel Benčo