Nejúspěšnější šachová škola v ČR

7.Víkendový turnaj BŠŠ - komentář

Ve dnech 17. - 19. května organizovala naše šachová škola "7. Víkendový turnaj BŠŠ". Celkem 14 hráčů bojovalo nejen o co nejlepší umístění, ale i o vylepšení svého FIDE ELA. Z vítězství v turnaji se radoval Lubomír Zimniok před Zdeňkem Holeksou a Šimonem Štuknerem.

Jak hodnotí "7. Víkendový turnaj BŠŠ" hlavní organizátor Karel Kubala? To si můžete přečíst v přiloženém komentáři.

Komentáře

Komentář proběhlého 7. Víkendového turnaje.

Ve dnech 17. – 19.5.2013 proběhl již 7. Víkendový šachový turnaj ve středisku volného času Klíč v Místku. Jednalo se o pětikolový turnaj započítávaný na FIDE listinu s účastí 14 hráčů ze 4 oddílů. Přestože pořadatelé stále nejsou spokojení s účastí vlastních členů, tak turnaj byl zdařilý zejména tím, že na startu byli hned 3 silní KM, což 7. turnaj udělalo nejsilnějším v dosavadní historii.

To, že ELO hráčů nelže, dokladoval i průběh turnaje. Zmínění 3 KM hráli vlastně svoji extraligu a také se podělili o hlavní cenový fond. Jen lepším pomocným hodnocením (při dvou remízách se svými konkurenty) zvítězil Lubomír Zimniok z ŠK Karviná, který si navíc za víkend připsal +10 ELO bodů. Stejným bodovým ziskem skončil domácí Zdenek Holeksa, který neměl štěstí v losu, když oběma konkurentům musel odolávat černými figurami (na ELO +6). K tomu je nutné dodat, že v turnaji se nevyskytla ani jedna „velmistrovská remíza“ a všechny partie byly zakončeny po mnohatahových nekompromisních bojích, takže z hlediska tréninkového byl přínos z účasti na turnaji velice pozitivní.

Ztrátu pomyslné „kytičky“ půlky bodu zaznamenal Šimon Štukner se „štikou“ turnaje Patrikem Štěpánem, což ho odsunulo na 3.místo. Je však třeba říci, že Patrik se zaslouženě umístil na konečném 4. místě a celkově jako nejlepší ze skupiny hráčů bez nasazovacího koeficientu - a v posledním kole velmi potrápil i vítěze turnaje, když lepší pozici neudržel a nakonec partii prohrál. Skupinu hráčů, kteří obdrželi některou z cen doplnila ještě Klára Zemková, jako 2. v pořadí z hráčů bez nasazovacích koeficientů.

Z hlediska osobního rozvoje se turnaj nejvíce vydařil P.Štěpánovi (+22 bodů na FRL), velmi kvalitně hrajícímu vicemistru Polska Krzysztofu Szczurkovi (+13), ale i našemu Matěji Kuchařovi (+10) a uvedeným vítězům. Na druhé straně hodnocení zůstali K.Kubala a N.Kaňáková, kterým se tento turnaj nevydařil, ale i to je o sportovním klání a světlých a stinných momentech účastí v turnajích a nabyté zkušenosti zcela určitě v dalším období zúročí…

Vzhledem k již zahájené letní sezóně velkých OPENů budeme další, tedy 8.Víkendový turnaj plánovat někdy na začátek září (zájemci nechť sledují webové stránky BŠŠ). Těšíme se tedy na setkání s dosavadními účastníky „Víkenďáků“, jakož i n účast dalších přátel šachové hry.