Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Baštincův memoriál - hodnocení

O pěkných výsledcích a dobré reprezentaci naší šachové školy na mezinárodním šachovém festivalu "Baštincův memoriál" jsme vás již informovali. Nyní si můžete přečíst hodnocení jednotlivých hráčů.

 

Hodnocení připravil Šimon Štukner, přečtěte si komentář.

 

Komentáře

Účast na druhém ročníku Bašťincově memoriálu byla velice hojná a z Beskydské šachové školy se vydalo poměřit síly celkem 22 dětí.

Šachové podmínky a prostředí byly na dobré úrovni.

Partie, které jsem rozebíral, byly ve většině případů na velice dobré úrovni, až sem byl sám mnohdy překvapen, jak dobře naši hráči umí zahrát a jaký potenciál BŠŠ v dětech má. Hodnotil jsem každého hráče snad co nejobjektivněji. Většina našich hráčů nepracuje s časem efektivně a je tedy potřeba na tomto nešváru zapracovat.

 

V ,,A“ turnaji nás reprezentovalo celkem osm hráčů. Petr Gnojek spolu s Tobiášem Krejčokem si vedli nejlépe, získali celkem tři turnajové body. Jejich předváděná hra byla na velice dobré úrovni, ale i v jejich partiích se našly nedostatky. U Petra bych si představoval lepší práci s časem, u Tobiáše lepší rozestavování figurek v přechodové fázi mezi zahájením a střední hrou.

Hra s jakou se prezentovali Marek Miča a Richard Stalmach, představovala jejich vysoký standart, ale taky chybělo trošku štěstí. Marek hraje velice vyspělé šachy, na které je radost se dívat, Richard má nadstandartní představivost a často vidí nejlepší cesty. Někdy se zbytečně zalekne.

Adam Frank a David Mavrev  hraji „pěkné šachy“ a pracovali za šachovnicí, jak nejlépe to šlo.

Trochu smůly měli v turnaji Ondra Nytra a Lucian Vantuch. Jejich hra nebyla špatná, ale nebyli dostatečně soustředění.  Oba jsou velice silní a nadějní šachisti.

Všech osm velmi talentovaných šachistů si zasloužilo můj respekt a často i údiv co všechno byli schopni vymyslet. Bylo by ku prospěchu, aby na sobě pracovali nadále stejně kvalitně. Rozdíly mezi nimi jsou minimální. Doporučuji, trénujte i sami a pak uvidíte. 

 

,,B“ turnaje se zúčastnilo čtrnáct našich hráčů.   

Ondřej Szkandera   velmi překvapil, jak dokáže velmi kvalitně hrát, přehrát soupeře, získat vyhranou pozici a materiálovou převahu.

Lanča Petr David v šestém kole smolně prohrál, a to ho odsunulo níže, než mohl se svou hrou být. 

Michal Gřes má skvělý propočet i přehled na šachovnici. Jen tak dále!

Oldřich Janotka jistě pomýšlel na lepší umístění, snad se to podaří příště.

Filip Haška by se se svou šachovou úrovní určitě neztratil ani v A turnaji. Naneštěstí nemá moc chuť za šachovnicí pracovat, prostě mu chybí „tah na branku“. Chce-li vítězit, musí prostě více chtít, to je základ.

Kateřina Janotková vyniká ve strategii - počkat až se soupeř porazí. Pěkná hra především poslední partie se mi líbila a byla jistě pro Katku velkým přínosem.

Martin Vašínek dobrý a bojovný výkon. Myslím, že to bude ještě lepší. Tak snad příště.

Hra Matyáše Kaňáka se mi líbila. Chybí mu jen více zkušeností, a už by těch bodíčků bylo více.

Natálii Szuscikové  turnaj příliš nevyšel, ale každý si musí vybrat svou slabší chvilku.

Janu Gnojkovi chybí více klidu a rozvahy. Jeho potenciál je  stejně jako jeho energie nevyčerpatelná.

Denis Lička byl s námi na prvním turnaji, snad se mu to líbilo. Na jeho hře byl patrný velký pokrok v průběhu turnaje.

Matyáš Paseka pro něj to byla taky jedna z prvních zkušeností. Šachy hrát umí, akorát ten čas. Věřím, že se poučil a příště to bude lepší.

Jakub Janotka trochu více soustředění a bodů bude více.

Jirka Pavelka, i když těch bodů moc neuhrál, šachy hrál moc pěkné a spoustu partií měl vyhraných Pozor na něj.

 

Děkuji všem za jejich kázeň a těším se někdy příště…

Šimon Štukner