Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Bezměrov OPEN 2016 - hodnocení trenéra

Ve dnech 20. - 24. července reprezentovalo naši šachovou školu na mezinárodním šachovém festivalu "Bezměrov 2016" pod vedením trenéra Zdeňka Holeksy celkem šest hráčů. Zazářila především Natálie Kaňáková, která turnaj vyhrála a stala se také nejúspěšnější ženou a hráčem do 18 let.

 

Jak viděl vystoupení našich nadějí trenér? Přečtěte si komentář.

 

Komentáře

Ve dnech 20. – 24. 7. jsme už tradičně vyrazili do Bezměrova na šachový festival mládeže. Tentokráte jsme přijeli jen s 6 dětmi. Nejsilněji obsazený B-turnaj v historii festivalu vyzkoušeli Lucian Vantuch a Natálka Kaňáková. Mládežnický turnaj hráli naší benjamínci Matyáš Kaňák, Denis Lička, Sofie Tichá a Andrea Budínská.

První eskapáda nastala jako tradičně u ubytování. Krásný penzion Bezměrovský dvůr nám tentokrát byl odepřen. Škoda, že informace o tom byla poslána na špatný mail. Bylo nám zajištěno náhradní ubytování na internátu v Kroměříži. Ubytování nedosahovalo kvalit penzionu. Na druhou stranu bylo jednodušší vymyslet dětem program v krásném historickém městě.

Samotný turnaj proběhl v poklidu v sále kulturního domu v Bezměrově. Změna hrací místnosti byla způsobena historicky nejpočetnější účastí mladých šachistů. Zhodnotím každého jednotlivě.

Začneme od medailistů.

Natálie Kaňáková
Proplula turnajem velice spolehlivou hrou. Soupeři nehráli příliš přesvědčivě a tak popadla nabídnutou šanci za pačesy a až snad na jediné zakolísání, které však zvrátila ve svůj prospěch, nenastal pro celkovou vítězku žádný vážný problém.

Lucian Vantuch
Začal poměrně dobře. Ke konci turnaje jakoby mu docházelo odhodlání a partie směřoval brzo do bezpečných vod. 3. místo do 15 let je pro něj slušnou vizitkou.

Andrea Budínská
Benjamínek, který ještě neumí zapisovat, a už vyjede na takovýto turnaj. Velký obdiv si zaslouží i předváděná hra od třetího kola. První dvě se rozehrávala a pak už to bylo fajn. Bojovala i velice dlouho s pátým nasazeným v turnaji a málem se jí povedlo vyhnout se kontumačnímu bodu. Odměnou jí je 3. místo v kategorii do 7 let.

Sofie Tichá
U Sofči se ukázal velmi nepříjemný neduh. V rozhodnuté pozici ji už utíká koncentrace a je schopna prohrát úplně vyhrané pozice. Je třeba se asi zaměřit na koncentraci na celou partii. Sofča hrála jinak velmi pěkně a právě 2 zbytečné ztráty ji odsoudily mimo stupně vítězek v devítileté kategorii.

Denis Lička
Denis pracuje na tréninku a pokroky jsou vidět. Ještě by to chtělo přilít trochu více sebevědomí. Taky se zlepšoval partii od partie, až udělal pěknou vítěznou šňůru. Škoda posledního kola.

Matyáš Kaňák
Rozjel se pěkně, pak ale přišli těžcí soupeři a s nimi i trošku útlum. Zvláště prohra v šestém kole ho stála boj o přední příčky celého turnaje. Limituje ho nedostatek vůle pracovat za šachovnicí. Herně to bylo dobré, ale musí se ještě trochu přidat.

 

Zdeněk Holeksa