Bezměrov OPEN - hodnocení trenérů

Ve dnech 15. - 19. července reprezentovalo naši šachovou školu na mezinárodním šachovém festivalu "Bezměrov 2015" pod vedením trenérů Karla Plisky a Zdeňka Holeksy celkem devět hráčů. Naše výprava byla velmi úspěšná a získala řadu medailových ocenění!

Jak viděli vystoupení našich nadějí trenéři?. Přečtěte si komentář.

Turnaj Baštincův memoriál se i třetím rokem konal v hotelovém komplexu Bezměrovský dvůr, který se překvapivě nachází v obci Bezměrov nedaleko Kroměříže. Turnaj byl prodloužen na 5 dní a tím bylo docíleno zrušení únavných tří partií v jeden den.

Jako každý rok, tak i letos, jsme měli štěstí na „pěkné“ počasí, kdy teploty překračovaly 30-ti stupňovou hranici - jinými slovy, bylo takové vedro, že i vlaštovky chodily pěšky. Bezměrovský dvůr nabízí několik kategorií ubytování, od turistické ve staré části, přes mezonetové pokoje až po apartmány s terasou, ale saunová teplota byla všude stejná a bez příplatku. Děti se dobrovolně vyhýbaly slunci a do hrací místnosti se těšily více než na soupeře, tak na chládek, který zde byl. Venkovní zábavu, jako schovávanou a ping-pong, si užily až v podvečer za asistence poletujících netopýrů hledajících večeři. O nás bylo dobře postaráno i v době oběda a hned první den jsme si vybrali ze tří jídel na celý pobyt. Stravenky si podepsali a dobře udělali, ani já si nepamatoval, na co jsem měl chuť první den, natož děti. Jistota je obchůdek v komplexu, který potěší rohlíkem za 2,50 a dalšími lidovými cenami, ale zato má napečeno a otevřeno i o víkendu. A pokud máte rádi bezhotovostní platby kartou jako já, tak zde jistě vystřízlivíte, jelikož restaurace i hotel si připočte krásných 7 % blush.

Festivalu se letos účastnilo devět hráčů z Beskydské šachové školy, což je sice polovina oproti předešlým ročníkům, ale nabízela se teorie, že nebudou hrát tolik partií mezi sebou-omyl wink!

Tento ročník Zdeněk Holeksa oželel svou účast ve FIDE turnaji, ale nenudil se a naplno se věnoval dětem po šachové stránce. Zde je jeho hodnocení.

René Bosák
Odehrál téměř celý turnaj v rapid tempu. Když zpomalil, hned to bylo poznat a kvalita se ukázala.

Pavlína Dudová
Pavlínka uhrála 6 bodů. Hrála pěkné šachy. Trošku ji uškodila šablonovitá hra v zahájení, ale to hned na tréninku odbouráme. Zasloužené vítězství ve své kategorii.

Lucie Fizerová
Lucka hrála dost rychle a některé partie nebyly tak kvalitní. Nakonec si připsala 4 porážky. Sama určitě není spokojená, ale určitě se z chyb poučí a další turnaj bude úspěšnější. Svou kategorii i tak vyhrála.

Marek Fizer
Marek má příliš romantickou šachovou náturu a někdy mu ty kombinace prostě nefungují. V posledním kole ji ukočíroval a byl z toho krásný závěr. 5 bodů je mu asi málo, ale i tak to je dobrý výkon a vítězství ve své kategorii a i vyšší kategorii by vyhrál, kdyby se vyhlašovaly kategorie dohromady.

Michal Gřes
Míša odehrál zajímavé partie. V každé byl soupeři velmi nepříjemným protivníkem. Škoda neproměněných šancí. Holt je třeba hru ještě vylepšit, aby bodíků bylo více. Svou kategorii vyhrál.

Zuzana Gřesová
Vyhrála kategorii žen, třetí byla do 15 let. Uhrála 4 ze 7. Porazila hráče přes 2000 elo, jestli to bylo super, to by musela říct sama, ale výsledek je z mého pohledu velmi dobrý.

Filip Haška
Filip se hodně těžce vyrovnává s nepovedenými prohrami a pak ztrácí i v následujících partiích. Je to škoda protože, když přijde sebevědomí, tak výsledek se většinou dostaví.

Matyáš Kaňák
Rychlost jeho hry velice limituje kvalitu jeho hry. Před Mistrovství ČR mládeže v rapid šachu bude muset vylepšit svoji hru.