Bezměrov OPEN - hodnocení trenéra

Ve dnech 17. - 20. července reprezentovalo naši šachovou školu na mezinárodním šachovém festivalu "Bezměrov 2013" pod vedením trenérů Karla Plisky a Zdeňka Holeksy celkem 19 hráčů. Naše výprava byla velmi úspěšná a získala řadu medailových ocenění!

Jak viděl vystoupení našich nadějí trenér Zdeněk Holeksa?, přečtěte si komentář.

17. - 20. 7. se uskutečnil Open Bezměrov, na kterém jsme měli hned 18 dětí, které zanechaly výraznou stopu ve výsledkové listině. Téměř povinným vítězstvím se prezentovala Zuzka Gřesová, která soupeřům nakonec nechala jedinou půlku. Druhé místo celkově vybojoval Peťa Gnojek, který musel trošičku naproti štěstíčku, ale to bojovníkům pomáhá. Nakonec naše výprava získala celkově 8 medailí a z toho celkem 4 zlaté v osmi kategoriích. Turnaj je hodně náročný, protože 2 dny se hrají trojkola a počasí nás taky nenechalo odpočinout svými tropickými teplotami. Turnaj samotný proběhl bez problémů, pořadatelé jsou v prostředí zběhlí a organizace běží jako na drátkách. Horší už to bylo s jídlem a jeho organizací, ale s tou jsme se nakonec taky dokázali poprat a snad i s touhle okolností byly děti docela spokojeny.
Z individuálních výkonů je určitě třeba vyzdvihnout 5 bodů Marka Fizera. Naopak asi trošičku za očekáváním zaostala všechna děvčata kromě Zuzky. Věřím, že další turnaje se jim povedou lépe. Na rozborech jsem viděl spoustu zbytečných chybiček u všech. Proto se těším na další tréninky, ať je můžeme odstranit a z dalších turnajů přivézt ještě více bodů, medailí a hezkých zážitků.
Turnaj proběhl v dobré atmosféře a bez jakýchkoliv komplikací a tak se na další turnaje i s Kájou těšíme.