Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Extraliga dorostu - hodnocení kapitána

Ve dnech 11. - 12. října se v Brně odehrála první část Extraligy dorostu. Naše družstvo dosáhlo "jen" na čtyři body a  průběžně je na 6. místě. Jak viděl vystoupení našich hráčů kapitán týmu trenér IM Stanislav Jasný? Přečtěte si komentář.

Komentáře

Extraliga dorostu 11. - 12. 10. 2014

K letošnímu úvodnímu soustředění nejvyšší dorostenecké soutěže o víkendu zamířili již potřetí za sebou do Brna. Pořadatelé se snažili a připravili příjemné hrací prostory, včetně zajištění kvalitního ubytování a stravy. Náš tým nastupoval v sestavě: 1. Martina Fusková, 2. Natálie Kaňáková, 3. Patrik Štěpán, 4. Matěj Kuchař, 5. Tereza Beluská, 6. Radek Halamíček.  Těsně před odjezdem nás zastihla nemilá zpráva, onemocnění Zuzky Gřesové, ale nahradivší Radek podal solidní výkon.

Na prvním zápase s Poličkou se zřejmě projevila únava z brzkého vstávání. Po vesměs dobře rozehraných zahájeních, jsem očekával hladký průběh, ale postupně se začalo zbytečně kazit, a když jsme nerealizovali ani dosažené převahy, byla z toho překvapivá porážka.

Druhý zápas se proti silným Polabinám vyvíjel ještě lépe. Vedli jsme již 3-1 a dohrávali dvě nadějné pozice. Bohužel jsme dokázali prohrát jednu lepší a jednu totálně remízovou. Tak tedy 3-3.

V neděli ráno nastupujeme proti prvnímu družstvu Lokomotivy a záhy se ujímáme vedení. Zápas vypadá nadějně, ale znovu se po napínavém průběhu dopouštíme chyb, kdy některé partie se otáčí doslova v jediném tahu. Je z toho až příliš krutá prohra 4,5 - 1,5.

V závěrečném čtvrtém kole hrajeme proti stejno jmenné rezervě a v poklidu vítězíme stejným rozdílem, v podstatě již s myšlenkami na cestu domů.

Dá se tedy říci, že úvod soutěže byl poněkud vlažný, ale podobnou ztrátu jsme již v minulosti úspěšně dotahovali a já věřím, že se tým zmobilizuje a celkovým pořadím ještě zamíchá. Hráčům chci poděkovat za bojovnost a příště pokračujeme!   

Stanislav Jasný