Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Extraliga dorostu - postup do "Finále" z 1.místa!

V neděli 15. ledna náš dorostenecký tým ukončil své úspěšné učinkování v základní skupině Extraligy východ. Družstvo dosáhlo výborných výsledků, posuďte sami - 7 utkání = 7 vítězství = 21 bodů, 42 partií = 29 vítězných partií + 9 remiz + 4 prohrané partie. Do "Finále" si náš celek odnáší 9 bodů, což je dobrý základ k obhajobě mistrovského titulu!

Jak hodnotí naše dosavadní učinkování v Extralize dorostu trenér našeho družstva IM Stanislav Jasný? To si můžete přečíst v rozhoru s ním v odkaze - komentář.

Gratulujeme celému týmu a děkujeme za výbornou reprezentaci Beskydské šachové školy!

Komentáře

S jakým cílem náš tým nastupoval k posledním třem utkáním základní skupiny?

K posledním třem zápasům jsme přistupovali tak, jako k zápasům předchozím a tak jako ke všem zápasům této soutěže, co si za posledních dvanáct let pamatuju. Chtěli jsme je vyhrát.

 

Ke všem utkáním jsme nastupovali nekompletní, nemohlo se nám to vymstít?

Náš kádr je velmi široký. Je široký proto, že máme dost kvalitních hráčů, kteří mohou nastoupit. Už před začátkem soutěže bylo jasné, že na všechna utkání nebude moci nastoupit papírově nejsilnější sestava. Je taky známo, že ani ta nejsilnější sestava nemusí vždy vyhrát,- to už jsme přece v minulosti zažili. Já osobně věřím všem hráčům, které postavíme, a většinou je ta víra oprávněná.

 

Můžeš nám v krátkosti charakterizovat jednotlivá utkání?

TŽ Třinec 5,0 - 1,0

Zápas měl hladký průběh, ztratili jsme dvě remízy a dá se říct, že jsme nemuseli.

 

TJ Slovan Havířov 3,5 - 2,5

To byl hodně napínavý zápas, kdy se rozhodovalo v samotném závěru. Řekl bych, že na konci rozhodla větší zkušenost našich šachistů.

 

SK Slavia Orlová  5,5 - 0,5

Zde se to od počátku vyvíjelo poměrně jednoznačně.

 

Kdo tě nejvíce z našeho družstva svou hrou a výkonem potěšil?

Jedná se o soutěž družstev, ve které je každý hráč stejně důležitý. Může teoreticky nastat situace, kdy se někomu nemusí příliš dařit a na konci přidá rozhodující bod. Nebo naopak, všichni hrají skvěle a v závěru to někdo zkazí. Tohle já tak neřeším. Vážím si všech hráčů, kteří za náš tým nastoupili nebo jsou připraveni v pozici náhradníků nastoupit. A jak je znám, všichni vědí, co mají dělat a dělají to.

 

Do „Finále“ postupujeme z prvního místa a s plným počtem bodů, panuje tedy spokojenost?

Ano, jsem spokojen s prozatímním dosaženým bodovým ziskem a s výchozí pozicí do finálové skupiny.

 

Sleduješ výkony a výsledky družstev západní skupiny?

Spíš se soustředím na výkony a výsledky našich hráčů. Samozřejmě jsem tak nějak registroval i tu západní skupinu. Pokud se nemýlím, tak tam už každý něco ztratil, což je pro nás dobré.

 

Kdo bude z českých družstev ve „Finále“ nejvíce „zlobit“?

My ke každému zápasu přistupujeme stejně a se stejným cílem. Nerozlišuju kdo je z jaké skupiny. Nemám pocit, že by tam na západě byla nějaká ohromující soupiska, které bychom se měli bát. Bude to záležet pouze na nás. Jestli budeme hrát dobře, pak je porazíme.

 

S jakým umístěním budeš po 11. kole spokojený?

Nikdy nejde říct dopředu, jak to dopadne, ale všichni znají poměr sil. Tak kdybych neodpověděl, že je to asi formální otázka, tak by nikdo ten rozhovor nemohl brát vážně (poznámka tazatele - nepoví a nepoví  - ).