Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Extraliga družstev - BŠŠ 5.místo!

Náš "A" tým o víkendu 26. - 28. dubna odehrál v Ostravě poslední tři kola Extraligy družstev. Jak se našim hráčům dařilo? Výhra nad ŠK Slavojem Poruba, remíza s TŽ Třinec a prohra s Labortechem Ostrava, což dělalo 4 body do tabulky a celkové 5. místo pro sezónu 2012/13. 

 

A jak to viděl kapitán družstva? Přečtěte si komentář k "Finále Extraligy družstev" od Pavla Benča.

V historicky nejsilněji obsazené Extralize družstev nelze než 5. místo pochválit a celému týmu poděkovat za dobře odvedenou práci a také poděkovat za skvělou reprezentaci Beskydské šachové školy - hoši děkujeme!

Komentáře

V termínu 26. - 28. 4. 2013 se konaly v Domu Kultury v Ostravě závěrečné tři kola Extraligy. Na toto se těšilo jistě mnoho šachových fanoušků, protože se stává dobrou tradicí, že se na jednom místě potkají všechny týmy, což je pro všechny hráče velmi zajímavé, mohou tak sledovat všechny zápasy v přímém přenosu. Měli jsme stále ještě teoretickou šanci na medaili a chtěli jsme udělat maximum proto, abychom ji mohli získat. Celkem se během 3 dnů prostřídalo těchto 9 hráčů: Sergei Azarov, Alexei Fedorov, Andrey Zhigalko, Vojtěch Rojíček, Igor Rausis, Cyril Ponížil, Stanislav Jasný, Vojtěch Zwardoň a Serguei Vesselovský.

Hrací sál byl pro hráče pěkně připravený, navíc se všechny partie přenášely on-line, tak již nic nepřekáželo tomu, abychom mohli započít těžké boje. Jako první jsme byli domácími proti Třinci. V tomto zápase jsme byli horkými favority, ale jak už vím z minulosti, každý zápas je těžký. Po rozehrání jsem měl příjemný pocit, že by to mohlo vyjít. Je sice pravdou, že jsme brzy prohrávali 1:0, ale zanedlouho se zápas vyrovnal a vypadalo to, že by to mohlo vyjít. Za stavu 3,5:3,5 dohrával lepší koncovku Alexei a já věřil společně s celým týmem, že dovede svou partii do vítězného konce. Po 5 hodinách hry však Alexei nedokázal najít vítězství a partie končí remízou, také jako celý zápas. Byla to velká škoda, ale takový už je sport. Přesunuli jsme se do Frýdku-Místku a připravovali jsme se na těžký souboj proti Labortechu Ostrava.

V sobotním zápase jsme udělali malou změnu v sestavě a mohli se opět vrhnout na soupeře. Zápas byl od první chvíle velmi ostrý, na některých šachovnicích to doslova hořelo! Zápas se vyvíjel velmi slibně, za stavu 3,5:2,5 v náš prospěch jsem byl velmi spokojený, protože obě pozice byly velmi nadějné, řekl jsem si, že to jistě zvládneme, ostatně já vždy věřím celému týmu. Poté se ale začaly dít věci na obou šachovnicích. Standa bohužel neudržel pozici a prohrává a Cyril zkusil hrát vabank a vyhrát za každou cenu, strunu však přepnul a my prohráváme oba zápasy a tím také celkově 4,5:3,5. Nemůžu se však na hráče zlobit, dělali maximum pro vítězství týmu, chtěli jsme si podruhé zažít ten pocit, mít tu placku na krku. Nyní se nám tento sen rozplynul, ale nic se nedá dělat, bylo potřeba se připravit na poslední zápas proti Slavoji Poruba a odehrát důstojně soutěž.

V neděli ráno jsme si řekli, že budeme bojovat jako vždy a šli na to. Po zajímavém začátku jsme po chybě v jedné partii prohrávali 2:1, ostatní partie však vypadaly velmi nadějně. Zanedlouho jsme kontrovali a ujali se vedení. Za stavu 4:3 v náš prospěch dohrával jako poslední Igor trošku lepší pozici. Už jsem se skoro modlil, že přeci nyní to alespoň musí vyjít… A také vyšlo, Igor krásně zakončuje partii matovou sítí a my tak vítězíme celkově 5:3, což je hojivá mast na 2 dny staré šrámy.

V konečném účtování obsadil tým Beskydské šachové školy 5. místo, což je jistě výborný výsledek. Konkurence byla vskutku velká. Byli jsme však 2 malé krůčky od medaile, tak to trošku mrzí, že nám to necinklo. Nicméně to byla krásná sezóna, blahopřeji medailistům a děkuji všem našim hráčům za skvělé výkony, organizačnímu týmu a také všem našim fanouškům za podporu. Věřím, že vám v příští sezóně připravíme opět pěknou podívanou.