Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Extraliga družstev - rozhovor s kapitánem Pavlem Benčem

"A" tým Beskydské šachové školy tentokrát čekají hned tři extraligová utkání. V pátek 21. 1. od 15.00 hod se střetne na domácích šachovnicích v Hotelu EIMPIRE (ul. Malý Koloredov 1587, u zadního vchodu do Hornického učiliště - bazén v Místku). V sobotu bude hrát od 12.00 hodin v Olomouci s týmem A64 Grygov a v neděli 23. 1. od 10.00 hodin s Tatranem Litovel . Náš tým v posledním dvoukole v prosinci potěšil nejen bodovým ziskem (4 body), ale především předvedeným bojovným výkonem a tak věříme, že naši hráči "správně naladí" a své fanoušky potěší!   

A jak se vidí naše šance kapitán našeho celku Pavel Benčo? O tom se můžete dočíst v níže přiloženém komentáři.

Komentáře

Pavle, minulé dvojkolo nám přineslo velmi cenné 4 body do tabulky, neusneme na vavřínech?

Poslední dvě kola jsme odehráli na slušné úrovni. Ty jsou však za námi a budou se hrát další zápasy, které začínají 0:0. Proto je třeba udělat maximum, abychom dosáhli co nejlepšího výsledku.

 

Začali jsme po dvou odehraných kolech na nelichotivém průběžném posledním 12. místě. Nyní nám patří 8. místo. Kde bys chtěl BŠŠ vidět?

Jak jsem již avizoval před sezónou, chceme se pohybovat v první polovině tabulky.

 

Prozradíš či alespoň naznačíš nám možné sestavy našeho týmu na následující tři extraligová kola?

Proč ne? Budeme hrát každé kolo v té nejsilnější možné sestavě, se kterou můžeme počítat .

 

To se dalo čekat, že budeš tajnůstkář. Tak tedy jinak, dočkáš se konečně své extraligové premiéry?

Budu moc rád, pokud alespoň jednou zasednu za šachovnici v Extralize. Kdo ví, možná to už bude tento víkend. Pokud tento článek čtou naši soupeři, měli by počítat i s přípravou na mou osobu .

 

Budou naše utkání opět přenášena online?

Hrajeme celkem tři zápasy, páteční bude přenášen On-line. O víkendové zápasy bodou diváci ochuzeni kvůli termínové kolizi. Pokusím se alespoň popsat on-line každý zápas po víkendu.

 

V pátek nás čeká okresní derby s TŽ Třincem. Ačkoliv jsme vždy favoritem utkání, tak je to vždy těžké utkání s nejasným koncem. Čemu to přisuzuješ?

Já bych neřekl, že je to jen Třinec. Utkání jsou většinou vyrovnaná a rozhodují maličkosti, i když soupisky říkají něco jiného. Třinec je soupeř, který může vždy potrápit, ale ne jen nás.

 

Proč hrajeme s Třincem na domácích šachovnicích, když jsme měli hrát u soupeřů? A proč nehrajeme v Hotelu Centrum, ale v Hotelu Empire?

Po dohodě s kapitánem Třince jsme se dohodli, že budeme hrát ve Frýdku-Místku. Spolupracujeme s novým partnerem Hotelem Empire, jehož prostory jsou reprezentativní, tak zkusíme zahrát jedno utkání zde a uvidíme, jak se to bude hráčům zamlouvat.

 

V sobotu nás čeká A64 Grygov, tedy soupeř se kterým se nám ve čtyřech vzájemných utkáních podařilo vždy zvítězit. Nestraší tě věta „každá série jednou musí skončit“, zvláště když Grygov má v letošní sezóně velmi dobrou formu?!

Já to beru tak, že můžeme hrát s kýmkoliv rovnocennou partii. Každý zápas je jiný a já se na něj nepřipravuji podle statistik. I když člověk samozřejmě vnímá fakt, že se mu s někým daří nebo naopak nedaří.

 

V neděli hrajeme s Tatranem Litovel – staronový účastník Extraligy, který se viditelně poučil ze své první neúspěšné extraligové premiéry a nyní si drží střed tabulky a je jistě milým překvapením soutěže. Jaké máme vyhlídky?

Ano, myslím, že si vzal Litovel ze své extraligové premiéry poučení. Předpokládám vyrovnaný souboj a věřím, že to zvládneme.

 

S jakým bodovým ziskem budeš po víkendu spokojený?

Celý tým se bude snažit podat maximální výkon, ale jelikož neznám sestavy soupeřů, budeme chytřejší až po víkendu. Věřím v úspěšný víkend !