Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Extraliga družstev - rozhovor s kapitánem Pavlem Benčem

O víkendu 5. - 6. března jede náš extraligový "A" tým do Pardubic, kde odehraje 8. a 9.kolo Extraligy družstev. V sobotu 5. 3. bude hrát od 10.00 hodin s týmem ŠK Rapid Pardubice a v neděli 6. 3. od 10.00 hodin s družstvem 2222 ŠK Polabiny. Náš tým se po 7.kole posunul na 4.místo tabulky a tak věříme, že naši hráči "správně naladí" a s vervou sobě vlastní se pustí do soubojů o medaile!   

A jak se vidí naše šance kapitán Pavel Benčo? O tom se můžete dočíst v komentáři.

Komentáře

Pavle, minulé „trojkolo“ vyneslo pěkných 7 bodů a náš tým se vyhoupnul na lichotivé 4. místo, spokojenost?

Ano minulé trojkolo vyšlo dobře a jsme najednou v bojích o medaile. Nicméně je třeba se soustředit na nadcházející zápasy, začíná se vždy za stavu 0:0.

 

V posledním našem rozhovoru jsme pobavili mnoho čtenářů dotazem, zda se konečně dočkáš své extraligové premiéry, jak to vidíš tentokrát, budeš připuštěn?!

Prozatím můžu prozradit, že se budu celého víkendu účastnit, tak by se měli soupeři opět připravit také na mě .

 

6. a 7. kolo jsme nepřenášeli online a mnoho našich příznivců bylo zklamáno. Jak to bude nyní? Budou naše utkání přenášena online?

Nemohu to v tuto chvíli slíbit na 100%, ale je to na dobré cestě.

 

V sobotu hrajeme s ŠK Rapid Pardubice. Soupeř, který s námi vždy nastupuje v pozici velkého či mírného favorita, ale toto postavení Pardubice ne  a ne proměnit ve výrazný bodový zisk (pro BŠŠ 2xvýhra a 2x remiza). I tentokrát nastoupí-li soupeř kompletní, tak bude favoritem. Jak to vidíš ty?

Já to vidím tak, že se nám prozatím s Pardubicemi daří, ale stojím pevně nohama na zemi. I když se budu opakovat, vyhrát i prohrát se dá s každým, rozhodují maličkosti.

 

Vnímáš toto utkání již jako souboj o medailová umístění?

Ano, tento víkend ukáže, které týmy zůstanou v boji o cenné kovy.

 

Jak moc je podle tebe pro soupeře důležitá přítomnost lídra pardubického týmu vynikajícího šachisty velmistra Sergeje Movsesiana?

Sergej Movsesian je jistě pilířem Pardubic, nicméně tým je složený z osmi hráčů a rozhoduje především kompaktní kvalita celého týmu. Samozřejmě jsou Pardubice bez účasti Sergeje hodně oslabeny.

 

Jistě za komentář stojí neuvěřitelná vyrovnanost utkání 2x 4,5-3,5 a 2x 4,0-4,0. Není načase vyhrát výraznějším rozdílem, kapitáne?

Toto je hodně odvážná otázka. Já jsem skromnějšího charakteru, beru jakékoliv vítězství s kýmkoliv za úspěch. Pokud se podaří vyhrát větším rozdílem, beru to jako bonus.

 

V neděli hrajeme s týmem 2222 SK Polabiny. Minulý rok nám „přistřihnul“ křídla v rozletu hned v 1. kole, kdy jsme velmi překvapivě odešli poraženi. Může se historie opakovat?

Týmu Polabin se v minulém ročníku hodně dařilo, každý rok je však jiný. Avšak po minulé porážce budeme hrát jistě obezřetně a nebudeme soupeře podceňovat.

 

Tým Polabin je překvapivě velmi vážně ohrožen sestupem. Nicméně je složen z velkých bojovníků, a pokud v sobotním zápase porazí Třinec, tak budou značně motivování nám v neděli opět „uzmout“ body. Neobáváš se tohoto scénáře?

Ano, Polabiny jistě udělají pro záchranu vše. Jistě nás budou chtít porazit a to jestli porazí Třinec či ne, není pro mě až tak důležité. My se budeme koncentrovat na každý zápas.

 

A na závěr má oblíbená otázka (to abych si tě mohl dobírat, pokud se ti tip nevyplní) – kolik bodů přidáme na naše konto? Prosím nic obecného, pěkně řekni číslo!

Při této otázce se mi objevuje úsměv na tváři, ale přiznám se ti, jsem trošku pověrčivý. Budu věřit, že to číslo bude hodně velké!

Poznámka redakce – to je, ale paličák!