Nejúspěšnější šachová škola v ČR

"GP v bleskovém šachu" - celkovým vítězem Zdeněk Holeksa

5.turnaj se uskutečnil v úterý 23. dubna a z vítězství se radoval Zdeněk Holeksa (ELO 2153) - gratulujeme!, 2.místo obsadil Šimon Štukner (ELO 2158) a 3.místo získal Patrik Milat (ELO 1981).

Celkovým vítězem Grand Prix se stal Zdeněk Holeksa, 2.místo vybojoval Šimon Štukner a 3.místo získal Patrik Milat - gratulujeme! Přečtěte si komentář Karla Kubaly.

Komentáře

Komentář GP v bleskovém šachu.

V úterý 23.4.2013 se uzavřel další (již 3.) cyklus Grand Prix v bleskovém šachu (dále GP), pořádaný jako doprovodná akce „Dlouhodobého klubového přeboru přátel šachu ve Frýdku-Místku“.

Stejně jako v předchozích dvou ročnících GP mělo pět samostatných turnajů na 9 kol, které se i samostatně vyhodnocovaly, současně však byly výsledky započítávány do GP, kde závěrečné pořadí určovaly 4 nejvyšší dosažené bodové zisky z jednotlivých turnajů.

Jednoznačným vítězem se stal při 4 startech Zdeněk Holeksa, který ve 4 turnajích ztratil jen 4 body a s výsledky 9, 2x 8,5 a 8 bodů nasbíral vítězných 34 bodů. Velmi mu šlapal na paty Šimon Štukner, který 4x shodně dosáhnul 8 bodů, ale 32 celkově uhraných bodů stačilo tentokráte jen na 2.místo. S větším odstupem se ziskem 27,5 bodů skončil na 3. pozici stále se zlepšující Patrik Milat a dá se říci, že tito 3 borci hráli svoji extraligu, protože další v pořadí za nimi začínali až na 20 bodovém zisku ze 4 turnajů…

Do turnaje se v celém cyklu zapojilo 22 osob, ale při poměrně nízké průměrné účasti 11 hráčů. Přesto vítězům gratulujeme a dalším účastníkům přejeme, aby i oni v příštím cyklu, (předpokládáme zahájení opět na podzim) se dotáhli mezi ty nej – a boj o umístění i ceny více zdramatizovali.