Nejúspěšnější šachová škola v ČR

KP družstev mladších žáků - BŠŠ "C" na 2. místě

Pěkných sportovních úspěchu dosáhla naše družstva mladších žáků "C" a "D" v sobotu 21. března v Krnově na "Krajském přeboru družstev mladších žáků". Startovalo jedenáct šestičlenných družstev složených z hráčů ročník narození 2003 a mladší.

Pod vedením trenéra Zdeňka Holeksy naše družstva uspěla a obsadila 2. místo - "C" a 4. místo - "D". Tým "C" se přidá k našim dvěma družstvům s přímým postupem a bude startovat na MČR - gratulujeme!

"C" tým -

V komentáři si můžete přečíst hodnocení trenéra Zdeňka Holeksy.

Komentáře

V sobotu 21. 3. jsme se vydali do Krnova na Krajský přebor družstev mladších žáků. Na toto postupové klání jsme vypravili dvě družstva. Protože loňské Mistrovství ČR bylo úspěšné a dvs naše týmy mají přímý postup, tak jsme vypravili družstva C a D. V "céčku" hráli Radek Halamíček, Renek Bosák, Olda Janotka, Peťa David Lanča, Matyáš Kaňák a Natálka Szusciková. V "déčku" hráli Adam Gebauer, Filip Walek, Kačka Janotková, Ondra Szkandera, Martin Vašínek a Pavlínka Dudová.

V tomto přeboru šlo o tři postupové příčky. Naše družstva se rozjela a po třetím kole bylo D první a C druhé. Přece jenom, ale potom přišly slabší chvilky a hlavně pro tým D, který 2x po sobě prohrál. V dalším průběhu C drželo 2. Postupovou příčku a D se v posledním kole už muselo spoléhat na pomoc ostatních, ale Ostrava už svou šanci nepustila a 3. příčku uhájila. Na D skončilo tedy na místě 4. Cíl jsme splnili, ale po průběhu turnaje si říkám, že jsme měli na víc!

K samotným hráčům napíšu pár slov.

Tým C

Radek Halamíček
Odehrál slušný turnaj, ale mám pocit, že v lepších pozicích se mu nedaří přitlačit soupeře ke zdi.

Renek Bosák
Zbytečně hraje rychle, ale i tak dokáže přehrávat soupeře. Výkon na 2. desce je slušný.

Olda Janotka
Olda si Albrechtickou formu z před 3 týdnů bohužel nechal někde doma a odehrál spíše podprůměrně. Mohl rozhodnout zápas v 3. kole.

Peťa David Lanča
Peťa se viditelně zlepšuje, ale hodně partií dohrával na bonusu, což ho stálo body a tým to stálo 2 body právě proti 3. Ostravě. 

Matyáš Kaňák
Vybral si jednu špatnou chvilku, jinak spolehlivě soupeře ničil.

Natálka Szusciková
Odehrála svůj standard, ale chtělo ještě něco přidat.

Tým D

Adam Gebauer
Dostal nevděčnou roli. Poměřil se s nejlepšími a možná mohl uhrát i více bodíku. Výhrou ve 3. kole však nastartoval nakonec neúspěšnou honbu za postupem.

Filip Walek
Nejzkušenější v týmu D bojoval v každé partii a snažil se táhnout tým v těžkých zápasech.

Kačka Janotková
Rozjela turnaj výborně, ale pak ji trošku došlo. Hlavně v 6. kole měla postup v rukou, ale nevyhodnotila pozici správně.

Ondra Szkandera
U Ondry je vidět velký respekt k „lepším“ hráčům. S vyrovnanými vyhrává, ale s trošku lepšími mu to tolik nejde.

Martin Vašínek
Martin mě překvapil ani ne tak kvalitou předvedené hry jako přístupem k družstvu. Škoda ztráty koncentrace v poslední partii.

Pavlínka Dudová    
7 bodů ze 7 kol mluví samo za sebe. Výborný jistý výkon.