Nejúspěšnější šachová škola v ČR

KP družstev starších žáků - hodnocení trenéra

Pod vedením trenéra Šimona Štuknera se naše "C" družstvo starších žáků zúčastnilo Krajského přeboru družstev starších žáků v Orlové. Náš tým v sestavě Matěj Kuchař, Petr Gnojek, Daniel Židek a Ondřej Nytra v přeboru zvítězil a postoupil do 1. ligy mladšího dorostu.

Jak hodnotí turnaj trenér Šimon Štukner? Přečtěte si v komentáři jeho hodnocení jednotlivých hráčů.

 

Komentáře

V prosluněnou sobotu 6. června se uskutečnil turnaj, ač na první pohled nevýznamný, ale přesto pro nás důležitý. Jednalo se o Krajský přebor družstev starších žáků. Vždyť BŠŠ už má družstvo v Extralize i v 1. lize dorostu, proč tedy přijela v tak silné sestavě? Chcete postoupit? Ptali se mě ihned po příjezdu do místa konání v Orlové kapitáni jiných družstev a odpověď byla jasná, ano chceme.

Kdo tedy na tu to cestu vyrazil.

1. Matěj Kuchař

2. Petr Gnojek

3. Daniel Židek

4. Ondřej Nytra

Sestava tedy poměrně silná, ale ne všichni hráči jsou vždy v té nejlepší formě, proto nás jako nasazené č. 1 mohlo kde co překvapit. První překvapení nás čekalo po příjezdu do Orlové, kdy se změnilo tempo hry a počet kol. Obě tyto rozhodnutí byly logické, ale tempo se zkrátilo na 2x15 min. První můj pokyn byl, hrajte rychle, protože 15 minut bez přídavku je opravdu málo času.

Průběh turnaje byl opravdu napínavý, plný řekněme těžkých zápasů, kdy při nás v určitých momentech stálo štěstí, jindy jsme měli trochu smůlu. Objektivně, ale musím konstatovat, že toho štěstíčka tam bylo více, ale ono když tomu jde člověk naproti, tak se hold daří.

K jednotlivým výkonům přidám hodnocení (1-5) jako ve škole.

Matěj Kuchař (7 bodů/9 partií) - předvedl na můj vkus výkon pod jeho možnosti, ale přišlo mi, že mu nevyhovovalo tempo. Musím říct, že makal, nic nevypustil, žádné podcenění soupeřů se nestávalo. Lídr družstva jak má být.  Ohodnotil bych ho známkou 2.

Petr Gnojek (8/9) - to je zabiják, jedna partie mu nevyšla, ale jinak to tam valil hlava nehlava. Když měl na výběr vyměnit dámy a v pohodě bez rizika vyhrát, tak raději dámy ponechá a ještě si pak soupeře vychutná. Známka 1.

Daniel Židek (8/9) - Dan hraje šachy, které jsou velmi pevné. Vyčkává na tu chybičku, aby mohl udeřit, bohužel v tomto tempu to jde horko těžko praktikovat. Vlastně je třeba si přiznat, že Dan měl toho štěstíčka hodně, ale nakonec ukázal klidnou hlavu a rychlou ruku a partie neuvěřitelně otáčel. Známka 1.

Ondřej Nytra (7,5/9) - Prohrál jedinou partii, kdy špatně naložil s časem už v zahájení, pozice nebyla nikterak jednoduchá i v dalším průběhu a nakonec Ondrovi ten čas chyběl. Jinak prakticky bezchybný výkon skvělý taktický postřeh a většinou už po 10 minutách zápasu jsme vedli jedna nula právě díky Ondry. Známka 1-.

Vítězství v turnaji, kterého se zúčastnilo 10 družstev v poměru 9 výher jedna remíza, beru jako velký úspěch. Kluci jsou zvyklí hrát s přídavkem, ale přesto dokázali zabrat a otáčet partie i celé zápasy na minimu času.

 

Příští rok se proto můžeme těšit na dvě družstva v 1. lize dorostu. Tedy 12 našich hráčů na každém utkání 2x více partii, 2x více zkušeností, ale hlavně 4x více zábavy wink.

Šimon Štukner