KP mládeže v rapid šachu - hodnocení, průběžné výsledky

V pědidílném šachovém seriálu "Krajského přeboru mládeže v rapid šachu" máme již dva díly odehrány. Připravili jsme pro vás několik zajímavých informací, víte jak jste na tom v průběžném pořadí či kdo je z našich řad nejúspěšnější?

A jak viděl 2.turnaj v Ostravě trenér Zdeněk Holeksa?, to si můžete přečíst v komentáři.

V sobotu 1. 12. jsme se vypravili do Ostravy na KP mládeže. Ostravští pořadatelé turnaj dělali v nových prostorách a troška nezkušenosti byla znát. Začátek turnaje byl hodně posunut a ještě 2. kolo začalo s dalším zpožděním. Nakonec se turnaj odklonil od plánovaného konce o 25 minut. Na druhou stranu prostory byly pěkné a pořadatelé se snažili využít všechny možnosti sálu pro zrychlení a ozvláštnění celého turnaje. Doufejme, že příště už zvládnou i ten začátek a připraví pro děti velmi pěkný turnaj.

Pojďme se podívat na výsledky našich dětí. Na tento turnaj vyrazilo 41 dětí. V každé kategorii, kterou jsme obsadili, jsme získali nějakou medaili – celkem jich bylo sedm, takže můžeme být s výsledkem spokojeni. I hráči, kteří medaili nezískali mohou být spokojeni se svými výsledky. Důkazem můžou být uhrané nové výkonnostní třídy pro 3 naše chlapce, 3.vt – Adam Frank a Richard Stalmach, 4.vt Lucián Vantuch. Určitě i naši nejmenší si odvezli kromě bodíku i pěkný zážitek z jejich prvních turnajů. Musím pochválit děti, že se chovaly vzorně a nemuseli jsme v tomhle ohledu nic řešit.

Na příštím KP se na děti těší trenéři BŠŠ včetně mě.