KP mládeže v rapid šachu - komentář

Na 2. turnaji "Krajského přeboru mládeže v rapid šachu" v Ostravě jsme získali celkem třináct medailí. Je to úspěch nebo to mohlo být lepší?

V sobotu 1. 11. jsme se vydali na Krajský přebor mládeže v rapid šachu do Ostravy. Pořadatelé nás přivítali v kulturním domu AKORD!!!. V příjemném prostředí jsme odehráli sedm kol ve 4 kategoriích. 43 dětí Beskydské šachové školy, což byla téměř polovina z celkového počtu hráčů, získalo třináct medailí. Může se zdát, že je to velmi dobrý výsledek, když si vezmeme, že 8 medailí je z kategorií do 8 a 10 let. Vidíme, že ve starších kategoriích to nebyla žádná sláva. Slabší výkony můžeme připisovat únavě reprezentantů hrajících do středy Mistrovství Evropy. Stejně tak Přebor Moravy a Slezska odčerpal síly a tak i tito hráči neodehráli nejlepší turnaj. V kategorii do 10 let už se po druhé povedlo obsadit devět míst v první desítce pořadí. Výborně si vedl hlavně Martin Odstrčil, který získal po dobrých výkonech 5 bodů a obsadil 9. místo. Přesto, že skončil před 3. místem oceněným hráčem do 10 let, tak díky nejednoznačnosti soutěžního řádu, odešel bez medaile i ceny. Kvalitní výkony předvádí vždy na podzim Danek Židek, který si jistě medaili v kategorii do 14 let zasloužil.