KP mládeže v rapid šachu - komentář a výsledky

Již čtyři odehrané turnaje má pětidílný šachový seriál "Krajského přeboru mládeže v rapid šachu". Naše početné výpravy na každém z turnajů dominovaly a získaly celou řadu sportovních úspěchů - celkem 18 našich hráčů se podílelo na zisku 48 medailí.

V komentáři si můžete přečíst hodnocení 4. turnaje od trenéra Zdeňka Holeksy.

Děkujeme všem našim hráčům za výbornou reprezentaci BŠŠ a Frýdku-Místku!

V sobotu 8. února jsme se vydali na 4. turnaj Krajského přeboru mládeže v rapid šachu do Orlové. Na ranní cestě jsme se museli vracet kvůli dopravní nehodě blokující naši cestu. Příjezd s menším zpožděním nebyl pro organizátory žádný větší problém a turnaje končily v předepsaných časech. V nejmladší kategorii jsme znovu měli velké zastoupení, a proto jsme čekali medailové hody. Nakonec vyhrál po tuhém boji v posledním kole Tobiáš Krejčok. Děvčata posbírala všechna tři medailová místa. Vyhrála Lucie Fizerová, před Natálii Szuscikovou a Pavlínou Dudovou. Lucie Fizerová vyhrála i kategorii do 8 let. V kategorii do 12 let jsme měli několik medailových adeptů, ale určitě mezi ně nepatřil konečný vítěz David Mavrev. Pro Davida je to medailová premiéra a patří mu velká gratulace. Jistě pěkné je i 2. místo Petra Gnojka. V dívkách obsadila 2. místo Zuzana Gřesová, která ale chtěla určitě víc. Ve 14 leté kategorii se klukům nepovedl závěr turnaje. V kategorii do 18 let si pravidelně pro poháry za vítězství jezdí Jirka Kozel a Natálka Kaňáková, které doplnila na 2. místě Tereza Beluská.

Tentokrát nám nemoci na poslední chvíli sebraly pět dětí a tak jsme měli nejmenší výpravu za čtyři turnaje, ale na medailové pozice to nemělo vliv. Uvidíme, s jakou chutí se vydáme na poslední turnaj Krajského přeboru do Dolního Benešova 29. 3. a kdo se tam popere o postup na celorepublikové mistrovství.