Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Krajská soutěž - bojujeme o postup!

Naše "D" družstvo v 8.kole Krajské soutěže opět vyhrálo, tentokrát to drtivě odnesl Baník Havířov "C" 7,0 - 1,0. Celkem náš tým v devíti utkáních (+ jedna předehrávka) 7x vyhrál (z toho 5x nejtěsnějším rozdílem 4,5 - 3,5!), 1x remizoval a "jen" jednou prohrál a patří mu průběžné 2.místo za SK Slavia Orlová. S Orlovou budeme ještě hrát a tak je otázka postupu stále otevřená!

Jak viděl průběh vítězného utkání se Baníkem Havířov jeden z kapitánů týmu Šimon Štukner, si můžete přečíst v přiloženém komentáři.

Komentáře

Dobrý den přátelé,

dne 19. 2. nastoupil tým Beskydské šachové školy, který se ukrývá pod označením ,,D“ proti nevyspitatelnému, nicméně papírově mírně slabšímu soupeři  TJ Baník Havířov ,,C“.

Utkání se rozehrálo vcelku dost z ostra, což mě velice potěšilo, že již od začátku se nikdo z týmu, kterému jsem měl tu čest dělat v tomto zápase kapitána místo Aleše Kocura, nepomýšlel ani trochu na remízu a všichni odhodlaně chtěli vyhrát a přinést kýžené 3 body a upravení skóre, abychom mohli pomýšlet na postup. Nastoupili jsme v sestavě Štukner, Holeček, Vysoglad, Pavelek, Svoboda, Kubík, Chromík a Kula. Nejprve se to začalo lámat u pana Holečka, což mě velice překvapilo a musím říct, že pan Holeček velice rychle a zaslouženě vyhrál. Druhá partie, která byla snad ještě rychlejší, byla od Tomáše Pavelka a ty to dvě vítězství nabudily všechny k velkému výkonu. Pokud můžu mluvit za sebe, mi to pomohlo a věděl sem, že má cenu bojovat až do posledního dechu. Tomáš Chromík pro mě neznámým způsobem přešel z koncovky dva koni a pěšci proti stejnému materiálu do vyhrané pěšcové koncovky a připsal na naši stranu další bod (3:0). U Míši Kubíka pozice vypadala velice dobře a jeho realizace výhody byla velmi přesná a hlavně bezchybná. Mezi tím remizoval Petr Vysoglad a pro mě vcelku dost překvapivě i Matěj Svoboda. Samozřejmě za tohoto stavu si to asi mohl dovolit, ale z mého pohledu to bylo vcelku zbytečné, hlavně s ohledem na soupeřův čas aspoň do toho 40 tahu se to dotahat dalo. Snad tedy příště. Nakonecjsem dohrával já a Dominik a to už byl stav 5:1 pro náš ,,D“ tým.  Dominik, musím říct, mě opravdu velice potěšil, ač hrál s velice silným soupeřem (o 200 elo vyšší rating) tak zvítězil zaslouženě. Moje vítězství už byl jen hřebíček do rakve, ke kterému mě strhl bojovný duch tohoto týmu. Snad budu mít ještě tu čest někdy v sestavě týmu ,,D“ nastoupit, tak doufám, že opět zvítězíme a třeba se pokusíme o ten bláznivý cíl postoupit, i když to bude velmi, velmi těžkéwink.

Na závěr bych celému tymu chtěl poděkovat za skvělý výkon i Alešovi, že ve mě vložil tu důvěru.

S pozdravem Šimon Štukner