Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Krajská soutěž družstev - hodnocení "C" týmu BŠŠ

Beskydská šachová škola měla v letošní sezóně zastoupení v Krajské soutěži dvěma družstvy. Naše týmy dosáhly medailových umístění! Dnes se podíváme na "C" družstvo, které pod vedením kapitána Petra Záruby skončilo na pěkném 3. místě! Družstvo 7x vyhrálo, 1x remizovalo a 3x prohrálo a bylo nebezpečným soupeřem pro všechny celky. Jak hodnotí celou sezónu 2011/2012 kapitán týmu Petr Záruba?! To si můžete přečíst v přiloženém komentáři.

 

Komentáře

Petře, co tě na „kapitánství“ baví?

Je toho mnoho a těžko něco konkrétního vyzdvihnout. Nejvíce asi ta zodpovědnost za hladký průběh sezóny a řešení různých nástrah, které se každý rok mění.

Tvůj tým skončil na 3. místě, jsi spokojený s umístěním svého týmu?

Určitě spokojenost, oproti loňské sezóně je to rapidní zlepšení (v loni jsme do předposledního kola hráli o záchranu). Nicméně na začátku jsme po famosním vstupu do soutěže pošilhávali po postupu. Ale vzhledem k tomu, že jsme prohráli s první Orlovou a druhým naším Déčkem, třetí místo je spravedlivým vyústěním soutěže.

Co chybělo k lepšímu umístění?

Ty dvě vítězství, které jsem zmínil v předchozí otázce. Zvlášť proti Orlové to byl opravdu nepovedený zápas.

Celkem jsi „povolal“ za šachovnice 13 hráčů, není to mnoho?

Myslím, že to není mnoho a dokonce jsem v průběhu sezóny oslovil mnohem více. Ale jak to tak bývá, náhradníci často již nemají možnost změnit si svůj víkendový program.

Kdo tě mile překvapil svým sportovním výsledkem?

Nikdo mně nepřekvapil. smileyVšichni hráli, tak jak jsem čekal. Ale pokud bych měl vyzdvihnout individuální výkony, tak nejlepší byl Honza Kozel, který uhrál 9/10 yes.

Proč jsi ani jednou nenastoupil k utkání ty sám?

Byl jsem napsán na poslední místo soupisky (díky mému ELO zaslouženě cheeky) a když jsem postupně oslovoval náhradníky, tak vždy se jich našlo dost, že už na mně nezbylo místo.

Máš ambici stát se kapitánem i příští sezónu?

Jak jsem odpovídal na začátku rozhovoru, tak tato práce mně velmi baví. Takže pokud bude zájem i ze strany BŠŠ, těším se na další sezónu v roli kapitána.

Na závěr bych chtěl poděkovat všem hráčům „svého“ družstva za jejich zodpovědný přístup po celou sezónu, pogratulovat jim k individuálním výsledkům a hlavně k zisku bronzové medaile. Zároveň doufám, že můžu s vámi počítat i v příští sezóně, kde opět zabojujeme o postup.