Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Krajská soutěž družstev - hodnocení "D" týmu BŠŠ

Lepším z našich dvou týmů startujících v Krajské soutěži družstev byl v letošní sezóně tým BŠŠ "D" vedený kapitánem Alešem Kocurem. Náš celek prožil velmi povedenou sezónu a po 8 výhrách, 1 remíze a 2 prohrách si vysloužil konečnou druhou příčku. Zisk stříbrných medailí je velký úspěch pro celý tým - ještě jednou gratulujeme! Jak hodnotí celou sezónu 2011/2012 kapitán úspěšného týmu Aleš Kocur?! To si můžete přečíst v přiloženém komentáři.

 

Komentáře

Aleši, co tě na „kapitánství“ baví?

Asi to, že nemusím být v neděli doma, celý týden se bavím složením sestavy, protože jinak bych se doma nudil a díky tomu, že jsem kapitán, tak si i dokonce zahraji – kdoví, zda bych byl jinak nasazený. A teď vážně - motivovat družstvo k dobrým výsledkům, i když jsme papírově byli většinou slabší.

Tvůj tým skončil na 2. místě, jsi spokojený s umístěním svého týmu?

My jsme skončili druzí? No to je skvělé umístění, tak to určitě spokojený jsem, děkuji za pozitivní informace. A opět vážně, letošní sezónu jsme měli za cíl se udržet a opravdu s touto sestavou to nebyl lehký cíl. Ale vzhledem k tomu, že vždy náš tým podržel někdo jiný, tak jsme vyhrávali nejtěsnějšími výsledky 6x vítězství 4,5-3,5!! Což za svou kariéru jsem ještě nezažil a opravdu jsme měli štěstí, ale to přeje připraveným.

Co chybělo k lepšímu umístění?

Stačilo porazit Orlovou 7-1 a mohlo to být doma. Do Orlové jsme jeli vyhrát a pokud možno s co největším rozdílem. Jsem rád, že se nám podařilo nastoupit v nejsilnější možné sestavě a za to hráčům ještě jednou děkuji. Zápas pravdy jsme měli dobře rozehraný, ale bohužel, tentokrát stálo štěstíčko na straně Orlové. Každopádně, kdyby mi někdo řekl, že skončíme na druhém místě, tak bych mu to věřil, kdybychom nastupovali vždy v základní osmičce, ale vzhledem k tomu, že se nám soutěže kryli a my jsme nastupovali většinou se 4-5 hráči ze základu tak je to fantastický úspěch.

Celkem jsi „povolal“ za šachovnice 15 hráčů, není to mnoho?

Je, ale vzhledem k tomu, že hráči nemohli vždy hrát tak jsem rád dal šanci mladým, kteří se své šance chytli a ukázali, co umí.

Kdo tě mile překvapil svým sportovním výsledkem?

Překvapil jsem sám sebe, když jsem letos jen jednou prohrál, samozřejmě letos nikdo nijak extrémně nevyčníval, většina hráčů uhrála cca 50% bodů, ale kdybych měl někoho vyzdvihnout, tak to byl Tomáš Pavelek, který také jen jednou prohrál a uhrál 62%. Také musím pochválit Tomáše Chromíka, který byl 72% nejúspěšnějším hráčem našeho družstva a předváděl pěknou hru.

Dal jsi příležitost mnoha mládežníkům, jak se ti s nimi spolupracovalo?

S mládežníky je radost pracovat, šlo vidět, že mají radost ukázat, co se u nás naučili a své znalosti úspěšně prezentovali na šachovnicích.

Jak jsi spokojený s vlastním výkonem (5,0 bodů z 9 partií)?

Už jsem to zmiňoval, letos jsem jen jednou prohrál – naštěstí to neovlivnilo výsledek družstva, ale většinou jsem dohrával jako jeden z posledních a rozhodoval jsem o konečném výsledku, jediná partie, která mě mrzí, je remíza se Stonavou, kde jsem si zvolil špatný plán a partii jsem nevyhrál a nejen díky mě družstvo jen remizovalo. Se svým výsledkem jsem spokojen, i když vím, že to mohlo být o kousek lepší.

Máš ambici stát se kapitánem i příští sezónu?

Ještě nevím, možná bych rád dal příležitost jiným, ale nechám to na vedení BŠŠ.