Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Krajský přebor - vítězství nad Albrechticemi

V 1. kole Krajského přeboru v neděli 20. října nastoupilo naše "C" družstvo pod vedením kapitána Šimona Štuknera v pozici nováčka proti týmu TJ Město Albrechtice. Naši hráči měli celé utkání pod kontrolou a po zásluze se radují z vítězství 5,0 - 3,0. Vyhráli Šimon Štukner, Patrik Milat, Petr Vysoglad, Patrik Štěpán a remizovali Vladimír Holeček, Milan Migdal.

Gratulujeme hráčům k vítěznému utkání!

Přečtětě si komentář kapitána družstva Šimona Štuknera.

Komentáře

Nová sezóna je odstartována a náš ,,C“ tým odstartoval pod mou taktovkou vítězstvím 5:3 ve Městě Albrechtice. Vítězství se nerodilo lehce avšak o to je cenější. Přes určité komplikace ve skládání sestavy jsme nastoupili ve složení: Slanina Miroslav, Štukner Šimon, Milat Patrik, Vysoglad Petr, Holeček Vladimír, Migdal Milan, Pecha Vladan, Patrik Štěpán. Samozřejmě je na první pohled jasné, že nám zůstali jen 3 pilíře základní sestavy. Když sem skládal sestavu tohoto družstva tak jsem byl opravdu rád, že budu kapitánem takového týmu, kde bude dobrá nálada a vítězství na dosah, ať už nastoupíme třeba právě s pěti náhradníky.

Samotný průběh zápasu jsem moc nestíhal sledovat, proto berte moje hodnocení s nadhledem. Podle mého názoru Patrik se zahájení černými postavil lepší koncovku, a po trénincích s IM Standou Jasným jsem měl takové tušení, že to nebude pro něj problém vyhrát. Petr Vysoglad velice zkušeně soupeře přehrál a šel za výhrou. Na poslední desce jsem věřil ve formu Patrika Štěpána a průběh partie naznačoval, že by mohl vyhrát, což se nakonec potvrdilo. Tedy rázem stav zápasu 3:0. Já jsem bojoval a nakonec jsem soupeře udolal, když už nosím to kapitáncké ,,Céčko“ tak jsem se musel taky trochu předvést 4:0. Pan Holeček hrál Berlinskou variantu španělské a i když byl zřejmě prohraný, zkušeně to po soupeřově zaváhání udržel 4,5:0,5 a vítězství bylo doma. Mirek Slanina postavil složitou pozici a dostal se do časovky, vždy jsem to jen prolítl očima a přišlo mi to tak složité, že si nedovolím to hodnotit. Vladan udělal v zahájení nepřesnost, ale soupeř ji nedovedl díky Vladanově šikovnosti využít. Dokonce jej začal Vladan přehrávat, ale bohužel ho to stálo moc času a tak v závěru časovky přišla chyba, která ho stála celou partii. Možná chyběla trocha herní praxe, ale byl to velice sympatický výkon a pěkná partie s mnoha složitými zápletkami. U Milana Migdala jsem si myslel, že bezpečně vyhraje, bohužel jeho absence na trénincích vedla k chybám, kdy pak sám držel pozici na remízu.  Konečný výsledek 5:3.

Chtěl bych všem velice poděkovat, že nastoupili a předvedli se v nejlepším světle. Možná ti co jsou v základu, budou muset trochu ve spaní přemýšlet, jestli na ně ještě bude místo pro příští zápas.

Tímto příspěvkem bych vás rovněž chtěl pozvat na tréninky s ostatními hráči. Pro každého hráče se najde místo, ať už je vaše úroveň jakákoliv, stačí se mi jen ozvat a určitě něco vymyslíme.

Šimon Štukner

 

Šach.

5

  TJ Město Albrechtice "A"

ELO

-

8

  BŠŠ Frýdek-Místek "C"

ELO

3 : 5

5.1

 

Banasik, Krzysztof

2246

-

 

Slanina, Miroslav

2164

1 - 0

5.2

 

Tustanowski, Robert

2311

-

 

Štukner, Šimon

2155

0 - 1

5.3

 

Janyška, Pavel

2080

-

 

Milat, Patrik

2006

0 - 1

5.4

 

Pavlásek, Boris

2116

-

 

Vysoglad, Petr

2066

0 - 1

5.5

 

Pán, Vladimír

2023

-

 

Holeček, Vladimír

1981

½ - ½

5.6

 

Malinovský, Petr

2008

-

 

Migdal, Milan

1944

½ - ½

5.7

 

Vlachopulos, Georgis

1968

-

 

Pecha, Vladan

1750

1 - 0

5.8

 

Hrbáček, Miroslav

1942

-

 

Štěpán, Patrik

1762

0 - 1