Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Lednové šachové soustředění

Beskydská šachová škola ve spolupráci s SVČ Klíč uspořádala o tomto víkendu další z řady soustředění pro naše mladé talenty. Zájemci, kterých bylo na tři desítky, si tentokráte mohli pod vedením zkušených trenérů Zdeňka Holeksy, Standy Jasného a Káji Plisky doplnit znalosti z oblasti strategie.
 
Průběh soustředění komentuje Zdeněk Holeksa.
 
 

Komentáře

V pátek a sobotu proběhlo v Středisku volného času Klíč další z řady soustředění. Tentokrát jsme pozvali i děti z přípravek a bylo nám potěšením přivítat hned třináct dětí z těchto tréninkových skupin. Celkově se soustředění zúčastnilo hned třicet čtyři dětí.

Během soustředění se povedlo probrat hned několik témat: Obrana v horší pozici, volný sloupec a využití sedmé nebo druhé řady, opěrné body. Využili jsme mnoho her pro začátečníky pro rozvoj vnímání pohyblivosti figur. Dále malí šachisti sehráli taky mnoho partií a vyřešili hodně diagramů. Fotbálek a ping-pong byly výplní přestávek. V Carbonu na stolech převládaly řízek a smažák.

Od kolegů jsem neměl žádné stížnosti na chování. Jen mě zklamalo, že když člověk řekne, že půjdeme pěkně po chodníku a nebudeme se koulovat, protože většina na to není oblečena, tak poslechnout umí jen děti do 8 let.

Na další soustředění se těší Zdeněk, Standa a Kája.