Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Liptov 2014 - hodnocení trenéra

Beskydskou šachovou školu reprezentovalo v Liptovském Mikuláši ve dnech 19. - 22. června devět hráčů na "Dětském šachovém festivalu LIPTOV 2014". Naše výprava byla úspěšná a díky Kristýně Laurincové a Zuzaně Gřesové se může pochlubit ziskem dvou zlatých medailí.

Trochu netradičně se podíval na turnaj vedoucí výpravy Karel Pliska. Přečtěte si komentář.

 

Komentáře

Boomerang, Trio, Twister, Rapido, Tornádo…? Ne, to nejsou nová šachová zahájení, ale jen několik názvů tobogánů a skluzavek jednoho z největších Aquaparků ve střední Evropě. To by se snad mohlo i zdát, že jsme jeli za zábavou, opak je však pravdou wink.

Co nám chtělo pokazit radost z cestování, byla kolona na silnici podél Váhu, která ve čtvrtek (i v neděli) večer připomínala evakuaci v ruském katastrofickém filmu. Ale byli to jen lufťáci a vše se vyřeší dokončením slovenské stavby století - dálnice D1.

Mezinárodní turnaj Liptov 2014 v Tatralandii si oproti předchozím ročníkům konaných v Liptovském Mikuláši výrazně polepšil hlavně ubytováním, hracími prostory, stravováním, prostředím a vlastně vším.

Jediné, co pořadatel nedomyslel, nebo naopak geniálně naplánoval a chtěl si nás tam ponechat o jednu noc déle, bylo zakončení - U11 od 16.30 a U15 od 18 hodin. Ti „šťastnější“ co se neumístili a nečekali na zakončení, byli doma za světla, 11-letí „už“ v 9 večer a 15-letí? To jsem raději nezjišťoval smiley.

Možná tuto drobnost pořadatelé krásného dětského turnaje znovu promyslí, a pokud ne, tak přesto věřím, že nejen já, ale všichni bráchové, maminky, tatínci, babičky a dědečci z naší výpravy se opět rádi vydají mezi Fatry a Tatry.

Karel Pliska, t.č. na luxusní přistýlce domečku 218