Nejúspěšnější šachová škola v ČR

MČR dětí do 8 let - hodnocení Jana Macíčka a fotografie

Jistě oprávněnou radost mají všichni členové a příznivci Beskydské šachové školy ze sportovních výsledků našich "prcků" na MČR dětí do 8 let. "Červená vlna" byla vidět a šachově cítit, dvě medailie a řada cenných umístění v popředí konečných výsledků jasně dokazuje, že nabraný směr v koncepční práci naší šachové školy je správný a přináší své ovoce - "prckové, jen tak dále"!

 

Jak hodnotí vystoupení našich nadějí na MČR trenér Jan Macíček? Přečtěte si komentář.

Komentáře

Dobrý den,

máme za sebou další úspěšné vystoupení členů naší šachové školy. Na Mistrovství ČR dětí do 8 let bylo dosaženo výjimečných výsledků, hlavně díky podpoře a pochopení ze strany rodičů.

Výkony Petra Gnojka 1. místo v kategorii chlapců a 2. místo Lucie Fizerové v kategorii dívek jsou pro tuto sezónu špičkou ledovce. Jistě nezklamali ani další odměnění medailisté v neoficiální kategorii do 7 let, 3. místo Richard Stalmach a 3. místo Kateřina Fárková. Další naši bojovali, seč mohli, Adam Frank se „pral“ o medaili ještě v posledním kole a konečné 7. místo jistě není zklamáním. Skvělé výkony v konkurenci  90 chlapců podali i „šestibodoví“ Adam Gebauer a Michal Gřes a jsou velkým příslibem do příštího MČR. Rozhodně nesmím zapomenout zmínit velké překvapení v podobě Martina Vašínka (ročník 2007), který vybojoval 5,0 bodů.

Ostatní podali spíše průměrné či lehce nadprůměrné výkony. Chtěl bych však zvlášť zdůraznit, že mezi úspěchem a neúspěchem je jen velmi tenká hranice. Než skončilo poslední kolo, tak jsme neměli jistou žádnou medaili.

Rád bych se zde zmínil o nezastupitelné úloze rodičů a to nejen při výjezdech na turnaje, na MČR měl od nás svůj rodičovský doprovod každý, ale i v podpoře svých dětí po celý rok. Obzvlášť v této věkové kategorii je tato podpora našich rodičů velmi důležitá a záslužná.

Nejen výsledkově byla cítit síla poctivé mravenčí práce s naší masovou základnou. Ve startovním poli 110 dětí se to jen hemžilo červenými tričky BŠŠ. Vždyť pět chlapců mezi prvními 21 hráči v celkovém pořadí, když ostatní oddíly zde mají pouze po jednom zástupci, jsou toho přesvědčivým dokladem.

Všem dětem a rodičům děkuji za spolupráci a dobrou reprezentaci BŠŠ a budu se těšit na další výzvy!

Jan Macíček