Nejúspěšnější šachová škola v ČR

MČR družstev mladších žáků 2012 - hodnocení Jana Macíčka

Na Mistrovství ČR družstev mladších žáků 2012 ve dnech 15. - 17. června v Olomouci získala Beskydská šachová škola mistrovský titul. Jak viděl cestu za zlatými medailemi vedoucí a trenér družstva v jedné osobě Jan Macíček? To si můžete přečíst v komentáři.

Komentáře

Příjemný den všem příznivcům frýdeckomísteckého mládežnického šachu.

Dnes nebudu hodnotit jednotlivce, ale výkon celého družstva. Po rozpačitém prvním dnu, kdy jsme ztratili body za remízu, si všichni uvědomili, že jsme na rapidu a je tedy nutno hru zrychlit. Sobotních pět kol jsme pak již bodovali naplno a i v neděli to hráči dokázali ustát. Ne, že by šlo vše na sto procent, slabší chvilky si sice vybrali všichni, ale naštěstí ne najednou. V úmorném vedru, se zvyšující se únavou a pod psychickým tlakem, hráli všichni tak, že jsem si připadal místy až zbytečný a to myslím v pozitivním světle! Mám radost, že se tým dokázal s těžkou rolí favorita mistrovství vypořádat a s velkým náskokem jsme zvítězili!

Nebylo by spravedlivé někoho vyzdvihovat, prostě tak pracuje dobrý tým, ve kterém platí „jeden za všechny a všichni za jednoho“!

Chci všem moc poděkovat za vzorný přístup k partiím a popřát řadu podobných sportovních úspěchů!