Nejúspěšnější šachová škola v ČR

MČR juniorek a Polofinále MČR juniorů - komentář

Na "MČR juniorek 2013" a "Polofinále MČR juniorů 2013" v Havlíčkově Brodě získali naši reprezentanti tři medailová umístění a skvělým způsobem reprezentovali naši šachovou školu. V komentáři si můžete přečíst hodnocení.

Jak komentuje vystoupení našich hráčů trenér mezinárodní mistr Stanislav Jasný?

 

Komentáře

Havlíčkův Brod 2013

Letošní Polofinále MČR juniorů a dorostenců a Finále Mistrovství České republiky juniorek pro nás začalo poněkud rozpačitě. Dříve než jsme vůbec odjeli, onemocněli nám dva hráči. Do tradiční lokality na Vysočině jsme tedy vyrazili ve čtyřčlenné sestavě - Jakub Rabatin, Jiří Kozel, Martina Fusková, Natálie Kaňáková. Turnaj se opět konal v příjemném prostředí hotelu Slunce, pod taktovkou pana Paulíka a jeho týmu. Pro hráče byly připraveny ideální podmínky, občerstvení a zajímavý cenový fond. Doufám, že do toho organizátoři půjdou znovu. Holky a kluci byli tentokráte rozděleni do dvou samostatných turnajů.

 Naši kluci rozjeli turnaj trochu vlažněji, Jakubovi se nedařilo realizovat získané převahy a partie končily remízou, Jirka dokonce prohrál. Poté ale nabrali dech a začali postupně dobývat ztracený terén. Vše vyvrcholilo závěrečným bojem o medaile. Jirkova potvrdil, že ještě hrát nezapomněl a cenný bronzový kov do osmnácti let získal. Jakub v poslední partii ve vyhrané pozici předčasně obětoval materiál a bohužel remíza, která ho stála celkové třetí místo. Nicméně ve finále bychom je snad mohli oba vidět.

Děvčata naopak začala rázně. Dva ze dvou a i potom okupace špičky. Vypadalo to dobře, turnaj měly hlavně jako přípravu na Mistrovství světa a tak šlo vše podle plánu. Pak holky zaznamenaly i nějaké ztráty, možná kvůli tomu, že měly až příliš mnoho tréninku (příprava je ale příprava a na MS se taky nadřou), spíš si začaly zbytečně uvědomovat, že jsou tam mladší a mají nějak moc bodů. Jinak si myslím, že to klidně mohly při troše dobré vůle obě i vyhrát. Nakonec tedy Marťa stříbro do osmnácti a bronz do dvaceti a Naty prohrou v posledním kole o placku přišla.

Myslím, že celkově všichni naši hráči podali pěkný výkon (slabiny se tréninkem odstraní), ziskem tří medailí (v průběhu posledního kola jsem jich viděl pět) se moc oddílů asi taky chlubit nemůže. Takže jim všem patří gratulace a poděkování za reprezentaci Beskydské šachové školy a města Frýdku-Místku.  

Stanislav Jasný