Nejúspěšnější šachová škola v ČR

MČR mládeže v rapid šachu - hodnocení trenéra

V Klatovech o víkendu 14. - 15. září se uskutečnilo MČR mládeže v rapid šachu. Naše výprava se stala nejúspěšnější z celé ČR, o což se postaral zisk čtyř medailí - 1x zlato a 3x stříbro! Vystoupení našich reprezentantů na mistrovství můžeme tedy hodnotit jako velmi úspěšné.

 

Ale jak hodnotí naše hráče trenér Standa Jasný? Přečtěte si komentář.

 

Komentáře

Na letošní Mistrovství České Republiky v rapid šachu odcestovala opět poměrně početná výprava členů Beskydské šachové školy, tři velké plné Fordy. Přestože se jelo až do Klatov, nebyla vzdálenost díky šikovnosti řidičů výrazně cítit. Dá se říci, že celý zájezd proběhl v klidu a pohodě, vládla příjemná atmosféra a děti se šachem bavily. Však i výsledky o tom svědčí.

Ani jeden z hráčů neměl méně než padesát procent, což v konkurenci nejlepších šachistů z celé země není tak úplně snadné. Vypovídá to o bojovnosti a nasazení všech našich zúčastněných hráčů.  Příjemně zarážející jsou v této souvislosti výkony Natálie Szuscikové a Lucie Fizerové, které jsou o tři roky mladší, než konkurentky. Za výraznou pozornost rovněž stojí vystoupení Petra Gnojka, ten ač o dva roky mladší, svým umístěním ve skupině vítězů, navázal na svůj zlatý úspěch z kategorie osmiletých. Spolu s nimi srdnatě bojovali Tereza Beluská, Matěj Kuchař, Daniel Žídek, Dalibor Kudělásek, Ondřej Nytra. A kde to zacinkalo?  V kategorii čtrnáctiletých děvčat jsme měli velmi žhavé želízko, Natálii Kaňákovou. Úřadující mistryně České republiky a mistryně Evropské unie tentokrát ukula krásné stříbro. Všechno prostě vyhrát nejde a čas je čas. V kategorii dvanáctiletých dívek obhajovala loňské zlato z "desítek" Zuzana Gřesová. Letos chybělo půl bodu na pomocné hodnocení a tak je z toho krásné stříbro. Má ovšem na tuto kategorii ještě příští rok. V kategorii desetiletých chlapců se letos sešla mimořádně "tvrdá", vyrovnaná sestava. V dramatickém finiši a závěrečné dělbě získal cenné stříbro Radek Halamíček, který v průběhu celého turnaje nenašel přemožitele. To nejlepší na závěr. V kategorii dívek do deseti let potvrdila roli nejvýše nasazené hráčky úřadující Mistryně České republiky v klasickém šachu Kristýna Laurincová, která tak rozšířila svoji sbírku o další zlato.

Dá se tedy říct, že jsme prošli stříbrnou cestu se zlatým koncem. Nesledoval jsem úplně přesně celkové výsledky jiných oddílů, ale něco mí říká, že jsme stále nejlepší.

Medailistům gratuluji, ale jak bylo uvedeno výše, všichni naši hráči si za své výkony zaslouží poděkování a pochvalu. Znovu přispěli k výborné reprezentaci Beskydské šachové školy a našeho města Frýdku-Místku.