Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Mistrovství Moravy mládeže - komentář

Na "Mistrovství Moravy mládeže 2013" v Koutech nad Desnou získali naši reprezentanti tři medailová umístění a vyhráli "neoficiální" klubovou soutěž v zisku medailí a v olympijském bodování. V komentáři si můžete přečíst hodnocení.

 

Jak komentuje vystoupení našich talentů trenér mezinárodní mistr Stanislav Jasný?

Komentáře

Ohlédnutí za Mistrovstvím Moravy a Slezska 2013

V tradičním termínu se již na tradičním místě, v Koutech nad Desnou, konalo letošní mistrovství Moravy a Slezska. Naši školu zastupovala opět velmi početná výprava. Pořadatelský tým v čele s Jirkou Novákem a Jirkou Koptou byli skvěle připraveni a vytvořili výborné podmínky pro hru. Od začátku turnaje až do konce se rozpoutaly nelítostné boje a bylo sehráno spoustu zajímavých partií.

V kategorii do deseti let se ve vynikajícím světle blýsknul ještě "osmičkový" Richard Stalmach, který po zásluze vybojoval medaili. Velmi dobrý výsledek uhrál Ondřej Nytra, který skončil těsně za stupni vítězů. Své kvality ukázali také Adam Frank, Marek Míča a Lucián Vantuch, jejichž umístění mohlo být i lepší, pořadí však často řeší jediná partie, popřípadě pomocné hodnocení. Srdnatě bojoval také Lukáš Odstrčil a velmi sympaticky se předvedli Pavlínka Dudová a mladinký Martin Vašínek.

V kategorii do dvanácti let skvěle našlápnul Radek Halamíček, kterého v podstatě až zaváhání v posledním kole sesadilo z medailové příčky. Pěkně hrál Filip Haška, kde nebýt slabšího závěru, mohl skončit poměrně vysoko. Rovněž v druhé polovině turnaje došly síly zajímavě hrajícímu Honzovi Marciňovi. Naše dívky Kristýna Laurincová a Zuzana Gřesová zde pojaly turnaj zřejmě poněkud oddechově, tak i přes zisk medaile bych čekal trochu více. Hodně zkušeností nasbíral Šimon Géryk.   

V kategorii do let čtrnácti se na své soupeře v úvodu vrhnul jako uragán Matěj Kuchař, který se pohyboval ve vysokých patrech. Na konci mu ale cosi svázalo ruce, tak nemohl předvést vše co umí. Za pozornost stojí rovněž výkon velmi mladého Petra Gnojka, který má na tuto kategorii ještě hodně času.

V nejstarší kategorii o svých kvalitách nenechala nikoho na pochybách Martina Fusková, která nenašla přemožitele a zaslouženě zvítězila. Velmi pěkný výkon ukázal Patrik Štěpán, u kterého chybělo jen málo k ještě lepšímu umístění. Velkou herní snahu projevil David Šigut.

V openu nás reprezentovala Klára Zemková.

Celkový zisk tří medailí všech barev je potěšující, na šachovnicích jsme určitě měli víc. Děkuji všem hráčům za vzornou reprezentaci a těšíme se na další turnaje.