Nejúspěšnější šachová škola v ČR

O Frymíkův pohár - hodnocení

Beskydská šachová škola pokračuje ve své pestré pořadatelské aktivitě organizací dalších šachových turnajů, tentokrát byla na řadě akce pro nejmladší šachisty - "O Frymíkův pohár". 2. ročník se uskutečnil v sobotu 18. dubna, a že se vydařil jak po společenské, tak po organizační a sportovní stránce, o tom svědčí pochvalná slova zúčastněných - děkujeme!

Komentáře

V sobotu 18. 4. se uskutečnil už 2. ročník turnaje o Frymíkův pohár. Do heren Střediska volného času Klíč přišlo poměřit síly hned 65 hráčů. Frymík si pro děti připravil malou pozornost a dokonce se přišel na chvilku podívat. Turnaj celý proběhl bez problémů na šachovnicích a i po organizační stránce jsem si já nestěžoval, a snad ani nikdo z hráčů a ani jejich doprovodů. Přijeli k nám i hráči z Polska a Slovenska, tudíž turnaj byl s přívlastkem mezinárodní, což je určitě dobrou přípravou na Mistrovství republiky do 8 let. Obsazení prvních tří míst právě hráči, kteří se představí v květnu v Klatovech, značí, že děti trénuji opravdu svědomitě. K celkovým výsledkům není mnoho, co říct. Medailisty bych mohl chválit, ale ti jistě pochvalu dostali doma, tak bych chtěl vyzdvihnout dva výkony, které mě malinko překvapily. Na krásném celkovém 12. místě s 5 body se umístil Adam Chovančík. V kategorii do 7 let se na druhém místě umístil Ondra Šigut, který získal 4 body a v posledním kole sahal po pátém. Řekl bych, že zde byl vidět přínos pravidelných návštěv Městské ligy. Některým se turnaj nevyvedl podle představ, ale to už si uvědomují děti samy. Rád bych ještě poděkoval Kájovi a Petrovi, že vše běželo jako na drátkách a my mohli rozdat 5 pohárů a 16 medailí.