O Frymíkův pohár - hodnocení

Beskydská šachová škola zorganizovala také letos oblíbený turnaj pro naše nejmenší šachisty - "O Frymíkův pohár". Letošní ročník se uskutečnil v sobotu 14. dubna a vydařil se jak po společenské, tak po organizační a sportovní stránce, o čemž svědčí pochvalná slova zúčastněných.  Děkujeme!

V sobotu 14. 4. se odehrál další ročník turnaje O Frymíkův pohár. Tato příprava na MČR dětí do 8 let letos přilákala podstatně méně hráčů, než jsme byli zvyklí v minulých ročnících. Frymíkovi to bylo líto, ale i tak se za dětmi přijel podívat a pozdravil je před rozhodujícími boji posledních dvou kol. Za šachovnicí se posadilo 44 hráčů a mnoho z nich předvádělo pěkné šachy a bojovalo se o poháry se sladkou odměnou a krásné Frymíkovy medaile, které se na konci houpaly hned čtyřem vítězům ve věkových kategoriích a 3 dívkám. Výbornými výkony kromě vítězů se předvedlo hned několik mladých bojovníků, u kterých se to nečekalo. Jedním z nich byl Michal Petřík, který cestou porazil nejednoho favorita a získal 4 body ze 4 kol. Po té však už přišly slabší chvilky a nakonec mu utekla medaile o půl bodu. Dalším takovým strůjcem několika překvapení byl i Matouš Mrázek, který zejména starším děvčatům zle zatápěl. Velká gratulace patří za předvedený víkend i celkové vítězce, kterou se stala Barbora Mičová, která turnajem prošla jako nůž máslem a všechny své soupeře převálcovala.

Za organizační tým a pod dohledem Frymíka Zdeněk Holeksa.